Örümcek Nasıl Beslenir?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Örümcek beslemek zor mu? Evde örümcek nasıl beslenir? Ev beslenen ömrümcek türleri hangileridir? Örümcek beslemek istiyor ama nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazı tam size göre.
Örümcek Nasıl Beslenir?
61
okunma
Örümcek besliyor ya da beslemek istiyor fakat nasıl besleneceğini bilmiyorsanız beslediğiniz hayvanın ölümüne sebep olabilirsiniz. Her hayvanın farklı beslenme yöntemi olduğu için beslediğiniz veya beslemek istediğiniz hayvanın nasıl besleneceği hakkında araştırma yapmalısınız. Gelelim örümceklerin nasıl besleneceğine. Örümcek beslemek besleyeceğiniz örümceğin türüne ve cinsine göre zorluk göstermektedir.

Tarantula Nasıl Beslenir?

Tarantulalar boyutları ve yaşam alanları bakımından beslemesi en zor olan örümcek türüdür fakat bu zorluk korkulacak kadar değildir. Öncelikle tarantulanıza bir terrarium oluşturmalısınız. Bunun içinde size gereken bir akvaryum, örümceğinizin cinsine göre kum ve aksesuarlar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus örümceğinizin hangi koşullarda yaşadığı. Örümcekler yaşam alanlarına göre ağ, çukur, yaprak, kaya ve ağaç gibi sınıflara ayrılır ve sizde besleyeceğiniz örümceği araştırıp tertariumunuzu ona göre oluşturmalısınız. Yaşam alanı belirledikten sonra geriye beslenme konusu devreye giriyor. Tarantula tutkunlarının büyük bir kısmı tarantulaya verdikleri canlı yemlerini de beslemektedir. Bunun için yurt dışından bir kutu canlı yem sipariş ederek evlerinde bulunan kilerde onları besleyip çoğaltıyor ve tarantula beslenme dönemi geldiğinde canlı yemlerinden atıyor. Beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus tarantulanıza atacağınız canlı yeminizin parazit ve zararlı bakteriler bulundurmaması gerekiyor. Aksi takdirde bu bakteri ve parazitler tarantulanızın ölümüne sebep olabilir.

Ev Tipi Küçük Örümcekler

Ev tipi küçük örümcekleri beslemek tarantula beslemekten daha kolaydır. Çünkü terrarium kurmak yerine küçük bir kavanozda bile besleyebilirsiniz. Canlı yem olarak da sinek, karınca gibi evlerinizde ve bahçenizde bulunan herhangi bir canlıyı yem olarak atabilirsiniz. Parazit ve bakterilere karşı dirençli oldukları için kolay ölmeyeceklerdir. Dilerseniz küçük kavanozda 3-5 adet örümceği aralarına taş, odun gibi engeller koyarak besleyebilirsiniz. İlk kez örümcek besliyorsanız kesinlikte tarantuladan önce ev tipi küçük örümcekleri besleyerek başlayınız. Son olarak ev tipi küçük örümcekleri kavanozda besleyecekseniz kavanozun içerisine yerleştirdiğiniz taş, odun parçası vb. aksesuarları özenle yerleştirip sıkıştırmalısınız. Aksi takdirde aksesuarlarınız kavanozun ufak bir hareketi ile örümceklerinizin ölümüne sebep olabilir.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!