Köpeğim öldü ne yapmalıyım ?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Köpeğim öldü ne yapmalıyım,ne yapabilirim diyorsanız bu yazıda aradığınız cevabı bulacaksınız.
Köpeğim öldü ne yapmalıyım ?
53
okunma

Köpekler insanların en iyi dostları olarak anılırlar. Bunun sebebi ise en iyi dostlarımızdan olan köpekler bizleri anlayabilir ve kendi davranışları yoluyla bunu bizlere ifade edebilirler. Bir köpek, sahibi mutluyken kendini daha mutlu hisseder, sahibi mutsuzken ise o da sahibiyle kederlenir ve köpekler sahipleri için gözlerini kırpmadan ölüme dahi giderler. İşte bu durumlar köpekler ve sahipleri arasında çok kuvvetli bağların oluşmasına neden olmaktadır. Bu muhteşem canlılar ile bir gün ayrılık yaşanacağını bilmek tüm köpek sahiplerini üzmektedir. Köpeğini kaybeden bazı insanların intihara bile kalkıştıkları birçok ülkenin polis kayıtlarına geçmiştir.


Köpeklerine veda etmek zorunda kalan insanlar, tıpkı sevdikleri bir yakınını kaybetmiş gibi büyük bir keder ve hüzün ile baş etmek zorunda kalırlar. Sevilen bir canlının kaybını yaşamak elbette zor bir durumdur. Bu zor süreç karşısında çoğu insan ne yapacağını bilemez bir hal içerisine düşmektedirler. Duygusal varlıklar olduğumuz için de bu bizler için gayet normaldir. Bu zor süreç ile başa çıkabilmeniz için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bu büyük acı ile başa çıkabilmeniz için, ölen ‘‘köpeğini unutamayanlar ne yapmalı?’’ sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. İşte yapmanız gerekenleri sıralıyoruz:

 • Öncelikle her kayıpta olduğu gibi bu durum karşısında da acınızı kabul edin ve yasınızı yaşamaktan çekinmeyin. Çünkü üzüntünüzü gizlemek acınızı uzun süre unutamayacağınız anlamına gelir.
 • Evinizde yalnızca köpeğiniz ve siz yaşıyorsanız o gittikten sonra sevdiklerinizden belli bir müddet sizinle beraber yaşamalarını rica edin. Çünkü devamlı köpeğinizle geçirdiğiniz güzel günleri sürekli hatırda tutmak, acınızın katlanmasına sebep olacaktır. Yanınızda birileri olduğu takdirde başka konulardan bahsedebilir, ölen köpeğinize olan odağınızı biraz olsun gevşetebilirisiniz.
 • Köpeğiniz bir hastalık sonucu veya acılı bir süreç sonunda öldüyse, bu acılarından kurtulduğunu düşünün. En iyi dostunun sürekli acı çekmesini kimse istemez.
 • Evinizin dışına çıktığınızda, örneğin iş yerinizdeyken sürekli başka ve ilginizi çeken sohbet konuları bularak etrafınızdakiler ile bu konuları konuşarak zaman geçirin.
 • Üzüntünüzün yoğunlaştığı anlarda etrafınızdan destek istemeye çekinmeyin. Desteğe ihtiyacınız olduğunda hemen bunu belirtin, sizi seven dostlarınız üzüntünüzü dindirmek için hemen yardımınıza koşacaklardır.
 • Bu acıyı tatmış başka insanlardan size yol göstermelerini rica edin. Sizinle kader ortaklığı yapan kişileri internet aracılığı ile de bulabilirsiniz. Onların tecrübelerinden faydalanın.
 • Köpeğinizin anısına toprağa bir ağaç dikebilir, sokak canlılarını besleyebilir ve bu sayede onun için bir şeyler yapmış olmanın huzurunu duyabilirisiniz.
 • Tasması, kıyafetleri ve oyuncakları ile onu anabileceğiniz bir anı köşesi oluşturmakta sizi biraz olsun teskin edecektir.
 • Köpeğiniz için bir anı defteri yazabilirsiniz. Böylece sevgili dostunuz için yüreğinizden geçenleri kağıda dökerek rahatlayabilirsiniz. Köpeğiniz için yazdığınız her satırı muhakkak saklayın.
 • Eğer maddi olanaklarınız el veriyorsa, bütçeniz buna uygun ise çok masraflı olmamak kaydıyla bir ölüm ilanı vermeniz de size biraz huzur verecektir. Bu sayede sevgili dostunuz için bir şey daha yapmanın güzelliğini yaşamış olacaksınız.
 • Ölen köpeğinizin bilgisayarınızda ki ve telefonunuzda ki fotoğrafları ile sosyal medya platformlarının birinde bir anı köşesi oluşturun. Göreceksiniz, onun için yapacağınız her şey acınızın biraz daha hafiflemesine etki edecektir.
 • Son olarak ise doğru zamanın geldiğinden emin iseniz yeni bir köpek sahiplenin. İlk duyduğunuzda bu size biraz zor gelecektir. Fakat doğru zaman geldiğinde yeni bir vefalı dostu sahiplenmeniz, emin olun yaralarınızı tedavi edecektir.

Ölen Köpeğini Unutamayan Çocuklar Ne Yapmalı?


Çocuklar köpekleri ile kimi zaman yetişkinlerden daha kuvvetli bağlar ile köpeklerine bağlanabiliyorlar. Köpeğini kaybeden bir çocuk için zorlu bir sürecin başladığını bilmeniz lazım. Kimi zaman köpeğinin kaybı, çocuğun ilk kez bir ölüme tanık olması demek olabiliyor. Bu ölüm için çocuk kendini ve etrafındaki insanları sorumlu ve suçlu olarak tanımlayabilir. Bu zor süreci çocukların atlatması için bir takım önerilerimiz var. Şimdi onları sıralıyoruz:

 • Köpeğinin kaybolduğu gibi iyi niyetli yalanlar çocuk için daha kötü sonuçlar doğurabilir. Yapılması gereken uygun bir üslup ile bu acı kaybı çocuğa anlatarak durumu yavaşça kabullenmesini sağlamak.
 • Ona konu ile ilgili anlatacağınız her şeyin yaşı ile doğru orantılı olduğundan emin olun. Anlayabileceği sade cümleler kurun ve çocukta tramvaya neden olabilecek hatalı anlatımlardan kaçının. Tek başınıza bu durumu anlatmayı başaramıyorsanız profesyonel bir destek alın.
 • Çocuğunuza, bu gibi bir kayıp sonrası köpeğinin resmini çizerek onu yad etmesini sağlayın. Bu onu rahatlatacaktır.
 • Eğer çocuk okuryazar ise köpeği hakkında ki düşüncelerini ve onunla geçirdiği güzel anılarını yazacağı bir anı defteri oluşturmasına yardımcı olun.
 • Belli bir süre çocuğunuzla daha sıkı ilişkiler kurun ve onun tamamen bu süreci atlattığından emin olana değin böyle devam edin.
 • Çocuklarda yeni bir köpek için aceleci davranmayın. Çocuğun yeni bir köpek sahiplenmeye hazır olup olmadığına karar verin. Doğru zaman çocuğunuz için gelmiş ise yeni bir köpek ona iyi gelecektir.

Rüyada Ölü Köpek Görmek ne alama gelir ?

Rüyada ölü köpek gördüyseniz eğer bu rüyanız rüya tabircileri tarafından iki şekilde tabir edilebilir. Rüyada ölü köpek görmeniz bazı rüya tabircilerine göre bir dostunuzdan size gelecek zararı işaret edebilmektedir veya bir dostunuza yapacağınız olumsuz bir hareket neticesinde onu kaybetmek durumunda kalabileceğinizi işaret ediyor olabilir. Rüyada ölü köpek görmenin diğer tabiri ise düşmanınızı veya düşmanlarınızın tamamını alt etmeye, düşman veya düşmanlarınızın tamamından kurtulmaya rivayet edilmektedir.

Bu rüya ile alakalı sık görülen benzer bir rüya ise rüyada ölü köpek yavrusu görmektir. Çok sık görülen rüyalardan olan bu rüyanın da uzmanlar tarafından iki şekilde tabiri yapılmaktadır. Bu rüyayı gören kişi için bazen şansı yakalamaya bazen ise şanssızlığa işaret etmektedir. Rüyada ölü köpek yavrusu gördüyseniz eğer rüyayı gören kişinin başına gelebilecek bazı olumsuz olaylardan hiç etkilenmeden, tabiri caiz ise kılına zarar gelmeden kurtulacağı anlamına gelmektedir.

Rüyanın başka bir yorumunda ise kişinin hayırlı ve kendisi için güzel olan bir kısmetine mani olunmaya çalışılacağına, kendisi için güzel sonuçlar doğuracak bu işinin bazı kişiler tarafından engellenmeye çalışılacağına işaret edebilmektedir bu rüya. Yaşayacağı bu durum karşısında beklemediği bir üzüntü yaşayacağı düşünülmektedir.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!