Japon balığı çeşitleri nelerdir ?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Japon balığı çeşitleri nelerdir ? 9 tane japon balığı çeşitlerini açıklamalarıyla verdik .
Japon balığı çeşitleri nelerdir ?
95
okunma

Japon balığı çeşitlerinin balık severlerin merak ettiği konulardan birisi olduğu aşikardır. Evinizde bir akvaryumunuz var ve balıklarınız varsa bunların arasına Japon balığı eklemeniz bir seçenek olabilir. Japon balıklarının birçok rengi ve türü vardır. Şimdi sizlerle Japon balıklarının türleri hakkında bilgiler vereceğiz. Belki de bu bilgileri ilk defa duyacaksınız. Bu güzel bilgileri duymaya hazır olun. İşte aşağıda Japon balıklarının bulunduğu bir video. Sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederiz.  japon balığı çeşitleri
japon balığı çeşitleri Birçok Japon balığı çeşidi vardır. Bizler sizlere en popüler olanlarını paylaşacağız.Şimdi başlıyoruz.Umarız bu makalemizi zevkle okursunuz ve yorumlarınızı esirgemezsiniz.

1.Kuyruklu yıldız japon balığı

Kuyruklu yıldız Japon balığı en yaygın Japon balığı türlerinden birisidir. Uzun bir gövdesi vardır ve akvaryumda gördüğünüz an fark edersiniz. Çok hızlı büyür ve bu balığı kaliteli yemlerle beslemeye özen göstermenizi öneririz.

2. Shubunkin Japon Balığı

Shubunkin Japon balığı da diğer tür bir Japon balığı türüdür. Japon balığıyla ilgilenenlerin mutlaka duymuş olduğu bir türdür. Kırmızı , siyah , mavi ve beyaz renk karışımlarıyla bilinirler. Bu Japon balığı hem akvaryumda hem de havuzlarda tutulurlar. Akvaryumunuza renk katmak istiyorsanız Shubunkin Japon balığını akvaryumunuza koymalısınız. Bu balık için besin içeriği yüksek yemler kullanmanız iyi olacaktır. Örneğin pul yemler bu balık için kullanılabilir.

3-Sarasa Japon balığı

Boyalı Japon balığı olarak da bilinirler. Kırmızı ve beyaz renkleriyle tanınmışlardır. Uzun gövdesi ve yüzgeçleri ile bilinirler . Bu sayede anında fark edilen bir balık türüdür. Tablet yemler ve Shubunkin Japon balığı gibi pul yemler ile beslenirler.

4-Fantail Japon Balığı

Sırt kenarı boyunca çift kuyruk görünümü sunmaktadır. Kuyrukları orta ile kısa uzunluklarda olabilir. Bu durumdan ötürü yüzerken zorluklarla karşılaşabilmektedirler. Genelde yavaş yüzen balıklardan biridir. Bazı hızlı yüzen balıklar karşısında yiyecek bulma güçlüğü çekmektedir. Bu yüzden Fantail Japon balığı için bu bir dezavantajdır. Bu dezavantajı önlemek adına kendi türlerinin bulunduğu bir akvaryuma konulması daha mantıklı olacaktır. Vitamin ve mineral açısından zengin yemler kullanmaktadırlar. Bu yüzden bütçenizi ona göre ayarlamanızı öneririz. Bir diğer balık türü olan Orando Japon balığı türüne geçelim.

5-Orando Japon Balığı

Orando japon balığı çift kuyruğa sahip olmakla birlikte başının üzerinde bir çıkıntı bulunmaktadır. Bu çıkıntı Orando Japon balıklarına özel olduğu için bu balığı tanımakta zorluk çekeceğinizi düşünmüyoruz. Yanlış ve eksik beslenmeye sebep olacak bir durumla karşı karşıya kalırlarsa başının üzerindeki çıkıntının büyümesi normaldir. O yüzden buna sebep olacak şeyler yapmayınız. Çünkü bu durum balığınızın yaşamını tehlikeye atıp, yaşam süresinin kısalmasına sebep olabilir . Bu yüzden en iyi Japon yemleri ile beslenmesini öneriyoruz.

6-Ryukin Japon Balığı

Ryukin Japon balığının karakteristik özelliği kısa bir gövdeye sahip olmasıdır.  Bunun dışında başının arkasında bir çıkıntı bulunmaktadır. Bu çıkıntı sayesinde bu balığı tanımanız kolaylaşmaktadır. Renk türlerine gelince beyaz ,siyah , alaca ve kırmızıdır. Bu balık türümüz de konumuzda verdiğimiz diğer balıklar gibi zayıf bir yüzücüdür. Bu yüzden diğer balıklarda dediğimiz gibi kendi türleriyle olan bir akvaryuma konulması mantıklı olacaktır. İyi bakılması durumunda yaşam süresi 10 yıla kadar uzamaktadır. Balığınızın ömrünün uzaması için akvaryum temizlik ürünleri ile temizlik işlemlerinin rutin bir şekilde yapılması önerilir.

7-Sedefli Japon Balığı

Yuvarlak bir görüntüye sahiptir. Ayrıca inci bir görünüme sahip olması sebebiyle oldukça dikkat çeken bir görünümü vardır. Bunun dışında kabarık ve sedefli pullarıyla da dikkatleri fazlasıyla üzerinde toplamaktadır. Kafasının üzerinde hafif bir çıkıntı olması sebebiyle bu balık türünü rahatlıkla diğer balıklardan ayırt edebilirsiniz.  Sedefli Japon balığı da bir önceki balık türleri gibi yüzme konusunda sıkıntılar çekmektedir. Hareketsizliğinden dolayı da kolay ulaşabileceği yem türlerini vermemiz gerekir. Bu hususa dikkat ettiğiniz zaman bu balık ile ilgili bir sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyoruz.

8-Bubble Eye Japon Balığı

Bubble Eye 'de bir Japon balığı türü olmakla beraber her iki gözünün altında çıkıntılar mevcuttur. Bu da onu diğer balıklardan ayıran en önemli özelliklerden biridir. Gözünün altında balonlar bulunmaktadır. Bu balonlar nötr bir sıvı ile doludur. Baloncuklar ise bu balığımızın yüzme kabiliyetini kesinlikle etkilememektedir. Bu balığın diğer balıklara göre farklı bir özelliği ise yaralanma eğilimleridir. Diğer balıklara bakınca bu balık türünün yaralanma eğiliminin yüksek olduğu görülmektedir. Bu balık türünü tercih edecekseniz akvaryum dekorları ve akvaryum bitkilerinin minimum düzeyde bulunması önerilmektedir. Gözlerinin altında baloncuklar bulunması sebepleriyle agresif türde balıklarla birlikte aynı akvaryumda bulunmamasını öneriyoruz.

9. Peçeli Japon Balığı

Diğer Japon balıklarına göre daha ilgi çekici bir balık türüdür. Vücudunun farklı yerlerinde uzun yüzgeçleri bulunmaktadır. Yüzgeçlerine zarar verecek agresif balıklarla birlikte yaşaması uygun değildir. Bu yönüyle Bubble Eye Japon balığına benzemektedir.  

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!