Hiperaktif Köpek Cinsleri
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Hiperaktif köpek cinsleri yani en hareketli köpek türleri sevimli ve oyuncu olmalarının yanı sıra enerjileri oldukça yüksektir. Hareketli köpek türlerini bu yazımızda bir araya getirdik.
Hiperaktif Köpek Cinsleri
67
okunma
Hiperaktif köpek cinsleri adeta yerlerinde durmak bilmeyen oyuncu ve bir o kadar da eğlenceli köpeklerdir. Sevimlilikleri ve sürekli hareket etme istekleriyle bulundukları ortamın neşe kaynağı olurlar. Burada kullanılan hiperaktif tabiri bir rahatsızlık olarak değil köpeklerin hareketli karakterlerini tanımlamak için kullanılmıştır. Dünyada bugüne kadar 400'den fazla köpek cinsi kayıtlara geçmiştir. İnsanlarla çok iyi ilişkiler kuran  köpekler, en itaatkar ve en sadık evcil hayvanların başında gelir. Bazı köpekler karakterleri nedeniyle daha sakin ve hareketsiz bir yapıdayken bazı köpekleri ise yüksek enerjileriyle sürekli hareket halinde olmayı severler. Bu yazımızda en hareketli, hiperaktif köpek cinslerini sizler için bir araya getirdik.

İşte en hareketli köpek cinsleri

En hareketli, en oyuncu ve en enerjik köpek cinsleri şöyle sıralanabilir.

Jack Russel Terrier

Bu sevimli köpek cinsi tam bir enerji küpüdür. Harika bir refakatçi olmasının yanı sıra oyuncu yapısıyla hayatınıza eğlence ve neşe katar. Sık sık kendisiyle oyun oynanmasını ister ve bakımını üstlenen kişi kendisiyle ilgilenmediğinde depresyona girip çevrelerine zarar verebilirler. En hareketli köpek cinsleri arasında üst sıralarda yer alır.

Border Collie

En hareketli köpek türleri sayılırken Border Collie'den bahsetmemek olmaz elbette. Border Collie zekasıyla fark yaratan, birçok yarışmada birinciliği bulunan özel bir çoban köpeği cinsidir. Yetenek yarışmalarının favori ve en çok aranan köpek türlerindendir. Enerjisi yüksek köpek türleri arasında yer alan Border Collie türü köpekler bakımını üstlenen kişiyle aralarında çok güçlü bağlar kurarlar. Oldukça sadık bir köpek cinsi olmasının yanı sıra kendilerine fazla vakit ayrılmasına ihtiyaç duyarlar.

Golden Retriever

İnsan canlısı bir köpek türüdür. Eğitime müsait, heyecanlı ve zekidir. Evde besleyeceğiniz en ideal köpek türlerindendir. Çocukların ve bebeklerin dostu olmasından dolayı ailelerin en çok tercih ettiği türdür. Aile üyeleriyle çok iyi ilişki kurarlar. Yine de dikkat edilmesi gereken tarafları da vardır. Sevilmekten hoşlanmaları sebebiyle yalnız bırakılmaya gelmezler. Hiperaktif oldukları için sürekli hareket halindedirler. Bekçi köpeği olmak için uygun olmayan Goldenlar, zaman zaman avcılık yapabilirler.

Rottweiler

Tarihi Romalılara kadar uzandığı bilinen en eski köpek türlerinden biridir. Kontrolü zor olması sebebiyle çok iyi eğitilmelidir. Kötü ününe rağmen aile ile ilişki kurmakta zorlanmaz. Dayanıklı, akıllı ve atılgan olması onu tercih edilen bir  tür haline getirmiştir. Sürekli kontrol halinde tutulmalıdır ve eğitimine büyük özen gösterilmelidir. Güçlü yapısı ve iyi eğitilmemesi onu tehlikeli yapar. İyi eğitilmiş bir Rottweiler, sahibinin sözünden çıkmayan iyi bir koruma köpeğidir.
 

Sibirya Kurdu

Husky ismiyle de bilinen Sibirya Kurdu, en sevimli köpek türlerinden biridir. Masmavi gözleri vahşi görünümünün önüne geçer. Sahip edinilmek için en çok tercih edilen türlerden biridir. Soğuk yerlerin köpekleri olan bu türlerin, oyunculukları, inatçılıkları, özgür tavırları en bilinen özellikleridir. Ortalama 10-15 sene yaşayan bu köpekler için bahçeli bir ev yada köy ortamı en ideal alanlardır. Zaman zaman çok hareketli olmaları sizleri bunaltabilir.

Doberman

Dobermanlar kaslı ve güçlü köpeklerdir. Çok güçlü çeneleri vardır. Doberman ısırdığı zaman bir daha kolay kolay bırakmaz. En ideal bekçi köpeği türleri arasındadır. Kararlı ve korkusuz olan Dobermanlar aile içinde sadık ve uysaldır. Kendi haline bırakıldıklarında çok tehlikeli olabilirler. Hiperaktif köpeklerin zirvesinde olan dobarmanların koruyucu yönleri de çok gelişmiştir. Fakat çok iyi eğitilmeleri gerekir.

Alman Kurdu

Melez bir köpek türüdür. Ülkeler polis teşkilatlarında ve ordularında Alman kurtlarını tercih eder. Çok zorlu koşullara dayanabilen Alman Kurt köpekleri zeki ve çok güçlü oldukları için en popüler köpek türlerindendir. Çok sadık olan Alman kurdu, bir kişiye bağlandığında onu bir daha bırakmaz. Çok iyi eğitilebilen bu köpek türü, birçok beceriyi bir arada bulundurur. İyi beslenen bir Alman kurdu çoban köpeği görevi de yapabilir. Bu tür de hiperaktif köpek türleri arasında sayılabilir.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!