Kediler Üşür mü? Kışın Kedinizi Sıcak Tutmanın Yolları
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Havaların soğumaya başladığı bu günlerde evcil hayvanlarımız için endişeleniyoruz. Kediler soğuk kış günlerinde üşürler mi ? Kedilerinizi nasıl sıcak tutabilirsiniz.. İşte bu soruların cevabını bu yazımızda veriyoruz.
Kediler Üşür mü? Kışın Kedinizi Sıcak Tutmanın Yolları
46
okunma

Kediler Üşür mü?

Kedilerin vücut ısısı insanlardan daha yüksektir ve bu nedenle soğuğu daha çabuk hissederler. Yaşlı, hasta, zayıf kediler ve sıcak iklim kökenli ırklar daha hızlı üşür. Yoğun tüylü kediler bir süre soğuğa dirense de, onlar da sonunda üşür.

Kedinizin Üşüdüğünü Nasıl Anlarsınız?

Kediler, soğuğu ilk hissettiklerinde sıcak yerler arar ve kıvrılırlar. Şiddetli soğukta titreyebilir ve daha da içe kıvrılabilirler. Hipotermi belirtileri göstermeye başladığında acil müdahale gereklidir.

Kediler İçin Tehlikeli Soğuk Sıcaklıklar

Küçük, ince tüylü, yaşlı ve genç kediler 50°F (10°C) altındaki sıcaklıklara dayanamaz. Sağlıklı yetişkin kediler için 45°F (7°C) altı sıcaklıklar rahatsız edicidir. 32°F (0°C) altında uzun süre kalan kedilerde donma ve hipotermi riski vardır.

Kedinizi Kışın Nasıl Sıcak Tutarsınız?

Kediler genellikle evin sıcak yerlerini bulurlar.

Yeterli ısı sağlanamadığında ısıtıcılı yataklar, battaniyeler ve hatta kedi kıyafetleri faydalı olabilir.

Dışarı çıkarken, soğuk havalarda kediye sıcak bir süveter giydirmek iyi bir fikirdir.

Sonuç olarak;

Kedilerin de insanlar gibi soğuktan etkilendiğini unutmayın. Sıcak bir ortam ve gerektiğinde ekstra ısı kaynakları sağlayarak kış aylarında kedinizin sağlıklı ve mutlu kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!