Kedilere isimleri nasıl öğretilir?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Kediler isimlerini nasıl öğrenir? Kediye isim eğitimi nasıl verilir? Bir kedinin ismini öğrenmesi neden önemlidir? Kedi isimleriyle ilgili merak ettikleriniz.
Kedilere isimleri nasıl öğretilir?
85
okunma
Kediler isim öğrenme konusunda köpekler kadar uyumlu ve rahat değildir. Birçok kedi ismini bilmez, bir ada ihtiyaç duymaz ve ismiyle seslenildiğinde tepki vermez. Bu sorun kediye isim eğitimi verilerek kolay bir şekilde çözülebilir. Ayrıca bu durum kesinlikle kedilerin köpekler kadar zeki olmadıkları anlamına da gelmez. Doğru ve uygulaması son derece kolay olan bir eğitim ile kediler de isimlerine kısa sürede alışabilirler.

Kediye ismi neden öğretilmelidir?

Kediye ismini öğretmek  hem kedinin zihinsel gelişimi hem de aranızdaki bağın daha da kuvvetlenmesi açısından oldukça önemlidir. Çoğu kedi sahibi köpek sahiplerinin aksine isim eğitimine gerekli önemi vermezler. Oysa kedinin ismini öğrenmesi ilerleyen dönemlerdeki eğitimin de kolaylaşması açısından kıymetlidir. İsmini öğrenen bir kedi yapacağı hareketlerin sizden nasıl bir tepki gördüğünü anlama konusunda daha yetenekli bir hale gelir.

Kediye İsim Eğitimi Nasıl Verilir?

Kedilere isimlerini öğretmek oldukça kolaydır. Biraz sabır ve biraz da sevgi ile çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Kedi özellikle de henüz yavruysa bu süreç oldukça hızlanacaktır. Kedinize ismini öğretmek için yanınıza her geldiğinde, onu her okşadığınızda ya da sevdiğinizde mutlaka adını söyleyin. Ona mama ya da oyuncak verirken de adını sürekli tekrarlamayı ihmal etmeyin. Küçüklüğünden itibaren başına her iyi bir şey geldiğinde ismini duyan kedi kısa bir süre sonra o isimle kendisi arasında bir bağ kuracaktır ve adını her duyduğunda arkasından iyi bir şey geleceğini düşünerek dikkat kesilip kulaklarını dikecektir. Yaşamlarını kedilerle paylaşan hayvan severler çoğu zaman kediye ismini öğretme eğitimini atlamakta ve hata yapmaktadır. İsim eğitimi neredeyse tuvalet eğitimi kadar önemli bir ihtiyaçtır. Kedinizle aranızda çok kuvvetli bir bağ kurabilmek için ona adını öğretmek önemli şartlardan biridir ve ihmal edilmemelidir. Kedinize hangi ismi vereceğinizi seçmekte zorlanıyorsanız. Dişi kedi isimleri konumuzu okuyarak bir fikir edinebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!