Konuşturucu yemler işe yarar mı?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Muhabbet kuşu ve sultan papağanı için üretilen konuşturucu yemler işe yarıyor mu? Kuşun konuşması için neler yapılmalıdır?
Konuşturucu yemler işe yarar mı?
60
okunma
Muhabbet kuşu, Sultan papağanı gibi taklit yeteneği olan birçok tür için piyasada birçok konuşturucu yem katkısı bulunuyor. Peki bu yemlerin bir etkisi oluyor mu ve kuşun konuşmasını gerçekten sağlıyor mu? Konuşturan yemler içerikleri sayesinde kuşun dilinin alt kısmında bulunan bezeleri yumuşatarak konuşmaya yardımcı olduklarını iddia ederler. İçerikleri markadan markaya göre değişse de diğer yemlerden genelde farkları içeriğinde nijer tohumu, kenevir ve çeşitli vitaminlerin de bulunmasıdır. Bu ek katkılar genelde kızıştırma yemlerine benzer ürünlerdir. Fazla verilmesi özellikle de sıcak havalarda evcil hayvanınızın sağlığı için tehlikeli olabilir. Bu yemlerin "konuşturan yem" başlığıyla satılması aslında sadece bir satış politikasıdır. Bu yemler kızıştırıcı etkileri olduğu için kuşlarınızın daha çok ötmesini sağlayabilir ama konuşturacağını iddia etmek aldatıcı denilebilir.Bu yemlerin kuşları konuşturduğuna dair bir veri bulunmamaktadır. Tek başına bu ürünleri vererek kuşunuzun konuşmasını beklemek hayal olacaktır. Kuşunuzun anlamlı sesler çıkarması için yem katkısı vermekten daha fazlasını yapmanız gerekmektedir. Kuşlarının konuşması beklentisinde olan birçok hayvan sever sadece bu tip yan ürünlere güvenerek hayal kırıklığı yaşamaktadır.

Kuşun Konuşması İçin Ne Yapılmalı?

Öncelikle kuşlar konuşmazlar, duydukları anda sevildiklerini hissettikleri, kendilerini mutlu eden ya da farklı duygular uyandıran sesleri "taklit" etmeye çalışırlar. Kuşlarınızın sizi taklit etmesi için de size güvenmesi ve sizinle aranızda bir bağ kurması ilk gerekliliktir. Kuşların anlamlı sesler çıkarabilmesinin yani genel deyimle konuşabilmesinin tek yolu kuşa ilgi göstermek ve onu mutlu etmektir. Siz onunla ne kadar çok vakit geçirir, ne kadar çok sohbet edip sevgi gösterirseniz konuşma şansı o kadar artar. Kuşunuzun konuşması için yem katkılarına değil kendinize ve evcil hayvanınıza duyduğunuz sevgiye güvenmelisiniz. Rahat ve sıkılmayacağı bir yaşam alanı, ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilecek bir beslenme düzeni, koşulsuz sevgi ve sabır kuşunuzu konuşturabilmek için yem katkılarından daha etkilidir. Kısacası en iyi konuşturucu yem sizin sevginizdir. Bu şartları yerine getirdikten sonra kuşunuza konuşma eğitimleri vermeye başlayabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.  

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!