Evcil Hayvan Olan Evde Temizlik Nasıl Yapılmalı?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Evcil Hayvan Olan Evde Temizlik Nasıl Yapılmalı?
50
okunma
Evcil hayvan olan evde temizlik nasıl yapılmalı? Kedi, köpek ya da kuş besleyenler evlerinde hijyeni nasıl sağlayabilir? Bu yazımız aracılığı bu konu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Evcil hayvan besleyen herkes, sevimli dostunun sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi ve temizlik maddelerinin zararlarından korunabilmesi için evcil hayvan olan evde temizlik nasıl yapılmalı? Sorusunun cevabını doğru bir şekilde bilmelidir. köpek beslenen evde temizlik

Kedi ve köpek besleyenler için ev temizliği önerileri

Evcil hayvan olan evde temizliğin doğru şekilde yapılması küçük dostunuzu koruyacağı gibi, özellikle kedi ve köpek gibi hayvanlardan dökülen tüylerin evde yaşayanların sağlığına zarar vermesinin de önüne geçecektir. Her ne kadar evcil hayvanları severek beslesek de hayvanlardan insanlara geçebilecek hastalıklara karşı detaylı bir temizlik yapmak, hayvan severlerin dikkat etmesi gereken hususlar arasındadır.

Tüy Temizliğini Yapın

Kedi veya köpek besliyorsanız, detaylı bir temizlik yapmadan önce dostunuzun tüylerini tarayarak işe başlayın. Bu sayede hayvanın kopmuş tüylerinin temizlikten sonra düşmesini engelleyerek yeniden temizlik yapmak zorunda kalmayacağınız gibi, evinizin daha uzun süre temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

İlk Önce Elektrik Süpürgesini Kullanın

Elektrik süpürgesi ile temizlik yapacağınız yerdeki tüy ve tüylenmiş parçaları toplamanız, su kullanarak yapacağınız temizlik esnasında daha az zaman harcamanıza yardımcı olur. Elektrik süpürgesi ile detaylı temizlik yaptıktan sonra, bir sonraki adıma geçebilirsiniz. evcil hayvan olan evde temizlik malzemeleri

Tozları Alın

Sulu temizliğe geçmeden önce tozların kuru veya hafif nemli bez ile alınması, evcil hayvan olan evde temizlik nasıl yapılmalı? sorusunun cevapları arasındadır. Tozları ıslak temizliğe geçmeden önce alarak, sıvının etkisiyle yüzey gözeneklerine işlemesini veya çamurumsu görüntü almasını önleyebilirsiniz. Tercihen kuru sayılabilecek derecede nemli bir bez tercih etmeniz, yüzeylerdeki tozların en iyi şekilde alınmasını sağlayacaktır.

Su ve Sirke

Su ve sirke evcil hayvan olan evde temizlik malzemeleri arasında en önemli yeri kaplayan ikili olarak sayılabilir. Yer ve diğer yüzeyleri silerken su ve sirke kullanmanız hem dostunuzda bulunan zararlı bakterilerin yok edilmesine etki edecek, hem de yüzey temizliğinin onlar için sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Sirkenin antibakteriyel doğal bir temizleyici olması, farklı yüzeylerin sağlıklı bir şekilde temizlenmesinde sıklıkla tercih edilmesine neden olmaktadır. Bir leğen veya küçük bir kovanın içerisindeki suya bir çay bardağı sirke ekleyerek yapacağınız temizlik, etkili olduğu kadar sağlıklı sonuçlar almanızı da sağlayacaktır. Bu karışımın içine ekstra olarak birkaç tatlı kaşığı soda veya karbonat eklemeniz, temizliğin etkisini daha da artırır.

İkinci Kez Silmek Etkin Temizlik Sağlar

Yüzeyleri sildikten sonra biraz kurumasını bekleyip tekrar silmeniz, temizliğin daha iyi olmasını sağlayacaktır. Ayrıca yüzeylerde önceki temizlikte toz parçalarının oluşturacağı izleri de bu şekilde önleyebilirsiniz.

Halılarınızı Fırçalayın

Uzun tüylü halılar kullanıyorsanız, yüzeylerini sık dişli ancak yumuşak bir fırça ile fırçalamanız faydalı olur. Bu işlem sayesinde halı yüzeyinde bulunan kedi veya köpek tüylerini, çok kolay bir şekilde toplayabilirsiniz. Fırçalama işlemi sorun oluyorsa, halı yüzeylerinin derinlemesine temizliği için kullanacağınız elektrikli süpürgenin kuvvetli bir vakumlama özelliğine sahip olduğundan emin olun.

Kimyasal Kalıntısı Bırakmayın

Yoğun kimyasal içerikli temizlik ürünleri kullanmanız durumunda, kimyasal kalıntısı bırakmadığınızdan emin olun. Bu kalıntılara sevimli dostunuzun temas etmesi durumunda, sağlık sorunlarına yol açabileceğini unutmayın. kedi beslenen evde temizlik
Evcil hayvan olan evde temizlik nasıl yapılmalı?” sorusuna yanıt verdiğimiz makalemizde hem küçük dostumuzun hem de kendi sağlığımızı korumak için önerilerde bulunduk. Eğer kokulardan da şikayetçiyseniz “Kedilerin koku bırakması nasıl önlenir?” başlıklı içeriğimizi de okumak isteyebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!