Köpekler yaprak yiyebilir mi? Yaprak yemek zararlı mı..
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Bu sonbahar günlerinde köpeğinizle yaptığınız yürüyüşlerde köpeğiniz dökülen yaprakları mı yiyor? Bu durum onlar için zararlı mı ? Köpekler neden yaprak yer? işte bu soruların cevabını bu yazımızda veriyoruz.
Köpekler yaprak yiyebilir mi? Yaprak yemek zararlı mı..
0
94
okunma

Köpekler hemen hemen her şeyi yer, ancak bu bazen sağlık sorunlarına yol açabilir. Sonbahar, köpeğinizle yapacağınız sonbahar yürüyüşleri için mükemmel olan kıtır yapraklarla birlikte gelir. Peki ya köpeğiniz bu yaprakları yerse? Küçük miktarlarda, çoğu yaprak köpekler için zararlı değildir, ancak evinizin çevresindeki ağaç ve bitkileri bilmek ve köpeğinizi bunlardan uzak tutmak önemlidir.

Neden köpeğim yaprak yiyor?

Köpekler etobur oldukları için hem et hem de bitki yerler. Evcil olmayan köpekler, diyetlerini tamamlamak için yaprak ve ot yerken, evcil köpeğinizin günlük öğünlerinden tüm gerekli besinleri alması gerekmektedir. Yapraklar ve otlar lif bakımından zengin olsa da, besin değeri düşüktür. Eğer köpeğiniz yaprak veya ot yiyorsa, veterinerinizle danışarak köpeğinizin diyetine farklı, daha besleyici bir şekilde lif eklemeyi düşünmelisiniz. Bu, mama değişikliği, lif takviyeleri eklemek veya köpeğe güvenli sebzeler sunmak olabilir.

Köpeğinizin yaprak yeme nedeni sadece lif eksikliği olmayabilir. Bazı köpekler mide bulantısını hafifletmek için kendilerini kusturmak amacıyla yaprak veya ot yerler. Eğer köpeğiniz sık sık mide bulantısı yaşıyorsa, daha ciddi bir sağlık sorunu olabileceğinden veterinerinize götürmelisiniz.

Pika, köpeğin yemek dışı maddeleri yeme isteğidir ve bu durumun birçok nedeni olabilir, beslenme ihtiyacından sıkıntıya veya altta yatan tıbbi sorunlara kadar. Eğer köpeğiniz sık sık yenmeyen maddeleri yiyorsa, veteriner kontrolü gerekebilir.

Zehirli bitkilere dikkat!

Çoğu durumda, birkaç yaprak yemek köpeğinize zarar vermeyecektir. Ancak, bazı bitkiler köpekler için zehirlidir, bu yüzden evinizin çevresinde hangi tür bitkilerin olduğunu bilmek iyi bir fikirdir. Ayrıca, ağır pestisit kullanımı olan alanlardan kaçının, çünkü bu kimyasallar yutulduğunda köpeğiniz için zararlı olabilir. Fazla yaprak yemek de ciddi bağırsak tıkanıklıklarına neden olabilir.

Köpeğimin yaprak yememesi için ne yapmalıyım?

Köpeğinizin güvende olması için, dışarıdayken onu yakından izleyin ve çok fazla yaprak yemediğinden emin olun. Eğer köpeğiniz düzenli olarak yaprak yiyorsa, sorunun diyetle veya başka bir tıbbi sorunla ilgili olup olmadığını öğrenmek için veterinerinize danışın. Köpeğiniz sıkıldığı için yaprak yiyorsa, yapabileceğiniz en iyi şey, onları oyalayacak eğlenceli, etkileşimli oyuncaklar sağlamak ve diğer köpeklerle oyun tarihleri ayarlamaktır.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!