PUG Cinsi Köpekler ve Genel Özellikleri
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
PUG Cinsi Köpekler ve Genel Özellikleri
57
okunma
Hayvan severler bir sevimli dost edinmek istediklerinde akıllarına takılan ilk soru “kedi mi köpek mi olsun?” şeklinde olabilir. İlk aşamayı geçip köpek sahiplenmek isteyen kişiler bu kez “hangi cins olsun?” sorusunu kendilerine sormaktadır. Her hayvanda olduğu gibi köpeklerde de birçok cins ve her cinsin ayrı karakteristik özelliği bulunmaktadır. Bugün sizlerle birlikte PUG cinsi köpekler hakkında temel bilgiler paylaşacak ve PUG cinsi köpekler hakkında bir takım tavsiyelerde bulunacağız. PUG Cinsi Temel Özellikleri PUG cinsi köpeklerde ilk olarak bilmemiz gereken şey boyutlarının çok büyümediği ve yüzlerindeki masum ve sevimli bir ifade ile sürekli yüzünü güldürecek bir dost olmasıdır. Evde en rahat beslenecek köpek türleri arasında ilk sıralardadır. PUG cinsi köpekler eğer evinizde bir çocuk varsa onunla çok iyi anlaşacaktır. Isırma eğilimleri biraz yüksek olsa da bu cins köpeklerde özellikle sahiplerine karşı oldukça sevecen ve sahiplenici bir tutum sergilemektedirler. PUG cinsi köpekler, mops ve carlin köpekleri olarak da adlandırılırlar. Genel olarak PUG cinsinin rengi gümüş gri ve hafif sarımtırak bir kahverengi şeklindedir. PUG patileri ve ayakları ise siyah renktedir. PUG Cinsi Köpeklerin Barınması PUG cinsi köpekler son derece nadirdir. Evde bakıma son derece uygundur. Mevsimine göre yüksek sıcaklığa ve soğuğa dayanamazlar. Bacakları kısa, düz ve güçlü olan PUG cinsi köpekler yüzlerinin şeklinden ötürü yaşlı görünümdedirler. Uykuyu çok seven PUG cinsi köpekler, zaman zaman tüy dökerler. PUG cinsi köpek mamasını çok sever. Bununla birlikte sağlıklı bir PUG cinsi sevimli dostunuz olmasını istiyorsanız düzenli yürüyüş ve egzersiz yapmanızda fayda var.
PUG Cinsi Köpeklerin Bakımı Kolay mı? PUG cinsini sahiplenmek isteyen hayvan severlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bu ırkın bakımlarının kolay olup olmadığıdır. PUG sağladığı şartlar sebebiyle evde bakıma en müsait köpeklerin başında gelmektedir. PUG ırkının yapılarından dolayı tüyleri kısadır ve tüy dökme dönemlerinde oldukça basit geçmektedir. Tüylerinin kısa olmasının getirdiği diğer bir avantaj ise tarama fırçasıyla günde bir kez temizliğini yapmanız yeterli olacaktır. PUG cinsi köpekler havlama eğiliminde değildir. Çok havlamazlar ve yaşlandıkça boyları da çok uzamaz. Bu sebeplerden ötürü PUG cinsi köpeklerin bakımı oldukça kolaydır.

PUG Fiyatları

PUG cinsi köpeklerin fiyatları yaşı, durumu ve pet shop'un bulunduğu il ve ilçeye göre değişerek ortalama olarak 1 000 ile 3 000 TL arasındadır.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!