Köpekler Kedi Maması Yer Mi?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Köpekler Kedi Maması Yer Mi?
36
okunma
Köpekler kedi maması yer mi? sorusu her ne kadar ilk bakışta ilginç gelse de bu soruya cevap arayan hayvanseverlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Yazımızın henüz başındayken hemen bu soruyu cevaplayalım. Köpekler kedi mamalarını ancak kısa bir süre vermeniz halinde tüketebilir ancak kısa süre de olsa dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır.

Köpekler Kedi Maması Yer Mi? Yerse Ne Olur?

Köpeğinizde aşırı kilo problemi yok ise ve protein fazlalığı nedeniyle bir sorun yaşamıyorsa, köpeğinize kedi maması vermenizin sakıncası yoktur. Fakat bu durumun devamlılık arz etmesi küçük dostunuzun sağlık problemleri yaşamasına neden olabilir. Kedi mamaları genellikle köpek mamalarına oranla fazla protein içerirler. Devamlı olarak köpeğinize fazla protein kaynağına sahip olan kedi maması verirseniz ve bu mamayı beslenmenin temeline yerleştirirseniz, köpeğinizde fazla yağlanmaya bağlı olarak çeşitli sorunlar oluşabilir. Devamlı olarak fazla proteinli mamalar ile beslenmek köpeklerde aşırı yağlanma problemi yanında sindirim sistemi sorunlarına da neden olabilir. Kedi maması içeriğinde bulunan fazla protein uzun vadede köpeğinizde böbrek sorunlarının yaşanmasına da sebep olabilir. Köpeğinize kısa bir süre veya birkaç kez kedi maması vermişseniz herhangi bir sorunla karşılaşmamış olabilirsiniz fakat yukarıda belirttiğimiz üzere sadece kedi maması ile köpeğinizi beslemeyi düşünüyorsanız orta vadede köpeğinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Köpeklerin besin ihtiyaçlarının tamamının kedi mamalarında bulunmaması nedeniyle her ne kadar köpeğiniz kedi mamasını severek tüketiyor olsa da, temel anlamda beslenmesi için kedi mamaları uygun değildir. Köpeğinizin yaşına, cinsine ve fiziksel özelliklerine uygun uygun mamalar ile beslenmesi sağlığı ve gelişimi açısından daha faydalı olacaktır.

Köpekler Neden Kedi Mamalarına Daha Çok Severler?

Köpeklerin kedi mamalarına daha fazla ilgi gösterdikleri hem kedi hem de köpek besleyen kişilerce bilinir. Eğer evinizde hem köpeğiniz hem de kediniz var ise ve aynı saatte besleniyorlarsa birbirlerinin mamalarına ilgi gösterdiklerini gözlemleyebilirsiniz. Tabi bu noktada kedinizden çok köpeğiniz kedinizin mamasına daha fazla ilgi gösterdiğini fark etmişsinizdir. Bunu nedeni kedi mamalarında bulunan protein karışımlarının köpeğinizi cezbetmesidir. Birkaç kez köpeğinizin kedinizin mamasını yemesine müsaade etseniz de bunun sürekli olmaması köpeğinizin sağlığı için dikkat edilmesi gereken husustur. “Köpekler kedi maması yer mi?” sorusuna cevap verdiğimiz makalemizin sonrasında “Kediler köpek maması yer mi?” başlıklı araştırmamızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.  

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!