Kedi tırnağı nasıl kesilir? Kedi tırnak bakımında bilmeniz gerekenler
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Kedinizin tırnaklarını kesme fikri sizi endişelendiriyorsa, bilin ki bu işlem biraz sabır ve pratikle kolayca öğrenilebilirsiniz...
Kedi tırnağı nasıl kesilir? Kedi tırnak bakımında bilmeniz gerekenler
22
okunma

Doğru kesme araçlarını seçmek

Kedinizin tırnaklarını kesmek için birçok araç bulunmaktadır. Kedinizin tırnağını yerinde tutan özel makaslar, pense benzeri kesiciler veya "giyotin" bıçağı olanlar tercih edilebilir. Ancak, insan tırnak makası kullanmak da uygundur. Hangi aracı kullanırsanız kullanın, kesme yüzeyinin keskin olması önemlidir. Kör bıçaklar, hayvana zarar verebilir ve tırnağın çatlamasına veya kanamasına neden olabilir. Kanamayı durdurmak için stiptik toz, mısır nişastası veya kuru bir sabun bulundurun.

Patiyi Tutma Teknikleri

Kedinizi tutarken farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bazı kediler hiçbir kısıtlamaya ihtiyaç duymazken, çoğu kedinin güvenli bir şekilde tırnaklarını kesmek için sıkı ama nazikçe tutulması gerekir. Kedinizi tek başınıza tırnak kesmeye çalışıyorsanız, kedinizi bir kolunuzun iç kısmında tutarken diğer elinizle bir patiyi tutmayı deneyin. Veya, hayvanı bir masaya koyup tek tek patilerini kaldırabilirsiniz. Yardımcınız varsa, onlardan kedinizi tutmalarını isteyebilirsiniz.

Tırnak Kesme İşlemi

Kedinizin patisini elinize alın ve patinin üst ve altına baş parmağınızı ve işaret parmağınızı hafifçe basarak tırnağı uzatın. Böylece tırnağın sivri ucunu hızlıca kesin. Tırnağın pembe kısmı olan "hızlı"ya çok yaklaşmamaya dikkat edin. Eğer bu bölgeyi keserseniz kanama ve ağrıya neden olabilirsiniz. Kaza yaparsanız, tırnağın ucuna biraz basınç uygulayın ve stiptik toz, mısır nişastası kullanın veya tırnağı kuru sabuna sürün.

Adım Adım İlerleyin

Eğer bir seferde tüm tırnakları kesemezseniz endişelenmeyin. Çoğu kedi birkaç dakikadan fazla sabırlı kalmaz, bu yüzden elde ettiğiniz sonuçtan memnun olun, evcil hayvanınıza işbirliği için teşekkür edin, belki onlara küçük bir ödül verin ve bir sonraki fırsatı kollayın.

Ayrıce Youtube üzerinden bir çok örnek videoya ulaşabiliriz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!