Müjde! Artık hayvanlar otobüs içinde yolculuk edebilecek
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Otobüste kedi, köpek, kuş taşımak artık mümkün! Yeni yönetmelik hayvanların şehirler arası seyahatlerinde büyük kolaylık sağlıyor.
Müjde! Artık hayvanlar otobüs içinde yolculuk edebilecek
28
okunma
Hayvan severleri en çok üzen konulardan biri uzun otobüs yolculukların evcil hayvanlarının depo ya da bagajlara mahkum edilmesiydi. Bu durum evcil hayvanlar için ölümcül tehlikeler taşırken evcil sahiplerine de yol boyunca korku dolu kabuslar yaşatıyordu. Uzun süredir alınması için mücadele edilen karar en sonunda resmi gazetede yayınlandı! Artık kuş, kedi, köpek gibi evcil hayvanların sahibinin kucağında ya da yolcu koltuğunda seyahat edebilecek.

Hayvanlar İçin Yolcu Otobüsü Kararı

Ulaştırma Bakanlığı’nın, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde uzun zamandır heyecanla beklenen hayvanların yolculuğu konusunda değişiklik yapan yeni yönetmeliği, Resmi Gazete’de en sonunda yayınlandı. 10 Ocak 2020'de yayınlanan yönetmelikle hayvanların yolculuklarda çektiği eziyet artık bir nebze olsun azalacak ve artık aşı karneli köpek (tehlike arz edenler hariç), kedi ve kuş gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak koşuluyla bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında da hayvan sahibi yolcunun kucağında ya da yolcu koltuğunun önünde de seyahat edebilecek. Bu durumun yanı sıra gerek duyulduğu takdirde yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel seferler de gerçekleştirilebilecek. Bu kuralı uygulamayan yetki belgesi sahipleri 2 uyarı cezasıyla cezalandırılacak.

Hayvanlar Otobüsle Yolculuk Yapılabilecek

Uzun yıllardır hayvanların otobüslerde gördüğü muamele hayvan severleri çileden çıkarıyor, seyahat firmalarıyla sorun yaşayan birçok kişi seyahatini iptal etmek ya da farklı seçenekler aramak durumunda kalıyordu. Bu kararla birlikte hem hayvanların hem de hayvan sahiplerinin büyük bir sorunu çözüme ulaşmış oldu.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!