Köpeklerin Kuyruk Hareketleri ve Anlamları
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Köpeklerin kuyruk hareketleri ve anlamları onlarla ilgili birçok ipucu sunar bize. Köpekler kuyruklarını neden sallarlar? sorusunun cevabı da yazımızda.
Köpeklerin Kuyruk Hareketleri ve Anlamları
87
okunma
Köpeklerin kuyruk hareketleri ve bu hareketlerin anlamları evcil dostunuzun sağlığı, psikolojisi ve hisleri hakkında bilgileri sizlere sunar. Bu içeriğimizde “Köpekler neden kuyruk sallarlar? Sorusunu yanıtlayacağız ve bu hareketlerin anlamları üzerine bilgileri sizlerle buluşturacağız.

Köpekler Neden Kuyruk Sallarlar?

Köpekler çeşitli hislerini dışa vurmak ve iletişime geçebilmek amacıyla içgüdüsel olarak kuyruklarını sallar. Yaygın bilginin aksine köpekler yalnızca mutlu olduklarında kuyruklarını sallamazlar. Kuyruk sallama şekillerine göre ne ifade etmek istedikleri de değişkenlik göstermektedir. Örneğin köpeğiniz kuyruğunu ileri ve kısa hareketlerle sallıyorsa bu etrafta bir tehlike sezdiğini göstermektedir. Geniş ve sürekli olarak sallanan bir köpek kuyruğu, evcil dostunuzun mutlu olduğunu ve oyun oynamak istediğini sağlar. Köpeğinizin eve yeni gelen kişilere kuyruğunu hafifçe salladığını fark etmişsinizdir. Bu hareket, evcil dostunuzun bir hoş geldin deme biçimidir. köpeklerin kuyruk hareketleri

Köpeklerin Kuyruk Hareketleri

İnsanların en iyi dostu olan köpeklerin iletişim kurarken kullandıkları en yaygın yöntem kuyruklarıdır. Evcil dostunuzun kuyruk hareketlerini anladığınızda, şüphesiz size anlatmak istediği şeyi de daha kolay bir şekilde anlarsınız. Bu sayede onunla kurduğunuz iletişimi ve bağı da güçlendirebilirsiniz. Evcil dostlarımız yaradılış olarak hislerini kuyrukları ile anlatmak için programlanmıştır. Yavru bir köpek, doğduktan yaklaşık 1,5 ay sonra annesinin davranışlarını izlemeye ve onu kaydetmeye başlar.

Köpeklerin Kuyruk Hareketlerinin Anlamları

Köpeklerin kuyruk hareketlerinin anlamları bize onlarla ilgili birçok ipucu sunmaktadır. Küçük dostlarımızın en çok sergilediği kuyruk hareketlerinin anlamlarını sizler için sıraladık.
  • Havada Sabit Tutulan Kuyruk: Evcil dostunuzun kuyruğunu havada sabit tutması odaklandığı bir şey olduğunu göstermektedir.
  • Kuyruğu Bacakların Arasına Almak: Evcil dostunuz eğer kuyruğunu bacaklarının arasına almışsa bu etrafta korktuğu bir şey olduğunu göstermektedir. Ayrıca üzgünken de köpekler kuyruklarını bacaklarının arasına almaktadır.
  • Dik Bir Kuyruk: Köpeğinizin kuyruğuyla birlikte kulaklarının da dik olması her an harekete geçebileceğini göstermektedir. Bu tür durumlarda köpeğinizi severek sakinleştirmeye çalışmanız tavsiye edilmektedir.
  • Rahat Bir Kuyruk: Bu hareket evcil dostunuzun halinden gayet memnun olduğunu ve herhangi bir şeyden rahatsızlık duymadığını ifade etmektedir. Ayrıca köpekler mama yerken de bu kuyruk hareketini sergilemektedir.
  • Yere Doğru İnmiş Bir Kuyruk: Yere doğru tutulmuş bir kuyruk köpeğinin endişeli, korkmuş ya da stresli olduğunu ifade etmektedir. Eğer evcil dostunuzun kuyruğu yere inmişken hafif hafif sallanıyorsa bu durum dostunuzun bir şeyi incelediğini göstermektedir.
  • Yarı Yarıya Kalkmış Hızlı Hareket Eden Kuyruk: Eğer evcil dostunuzun kuyruğu yarı yarıya kalkmış ve hızlı hareket ediyorsa bu durum köpeğinizin mutlu olduğunu göstermektedir.
Köpeklerin kuyruk hareketleri üzerine hazırladığımız içeriğimizin ardından evcil dostlarımızı daha iyi tanımak adına “Köpeklerde stres belirtileri” başlıklı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!