Jumbo Muhabbet Kuşu Hakkında 10 Bilgi
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Jumbo Muhabbet Kuşu Hakkında 10 Bilgi
35
okunma
Jumbo muhabbet kuşu iri boyutlarıyla diğer muhabbetlerden ayrılan kuş cinsidir. Ana yurtları Büyük Britanya’dır ve ülkemizde de en çok tercih edilen evcil dostlar arasındadır. Show jumbo muhabbet kuşu olarak da anılırlar. Yetenekleriyle, özellikleriyle renkleriyle, boyutlarıyla kuşlar aleminin en güzel canlılarından Jumbo muhabbet kuşlarını daha yakından tanımak istemez misiniz? show Jumbo Muhabbet Kuşu

Jumbo Muhabbet Kuşu Özellikleri

Neşeli karakteriyle dikkat çeken bu kuşlar taklit yeteneğiyle de kendisine hayran bırakır. Bu harikulade canlıların özellikleri üzerine ayrıntılı bilgiler edinmek bakımını üstlendiğinizde size kolaylık sağlayacaktır.

Renkleri

Jumbo muhabbet kuşları genellikle çok renklidir. Sarı renk hâkim gibi bilinse de mavi, beyaz ve yeşil renkli olanları da vardır. Benzer skaladaki diğer türlerle kıyaslandığında benekleri nispeten daha koyu ve belirgindir. Görkemli görünümleri onu diğer türlerden ayıran belirgin özelliklerdendir.

Sürekli Öterler

Bu muhteşem dostlarımızın bakımı üstlenenler genellikle sürekli öten bir kuş türü olduğunu bilirler. Bu sebeple bir unvanları da geveze kuşlardır. Bu muhteşem kuşlar doğru bir eğitim ile yaklaşık 500 kelimeyi taklit edebilmektedir.

Boyları

Narin tür olan Jumbo muhabbet kuşları oldukça hassastır. Fiziksel görünümlerine bakıldığında kafaları büyüktür, boyları yirmi beş santime kadar büyüyebilir, kuyrukları benzer cinslere göre daha uzundur. Zaten “Jumbo” adını da bu özelliklerinden dolayı almıştır.

İlgi İsterler

Jumbo muhabbet kuşları dost canlısı kuşlardır. Dolayısıyla bu dostlarımızdan birinin bakımını üstlenirseniz ona zaman ayırmayı göze almanız gerekir. Sosyal canlılar arasında sayılırlar. Dolayısıyla seslerden insanlardan ve ilgi görmekten hoşlanırlar, uzun zaman boyunca sahiplerini görmezlerse depresyona girerler. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız için “Muhabbet kuşu yalnızlıktan ölür mü?” yazımızı okumanızı öneririz.

Beslenmeleri

Evcil hayvan yiyecekleri satan marketlerden hususi olarak Jumbo Muhabbet kuşu yemi satın alınabilir ve fıstık, badem, fındık gibi kuru yemişleri de severler. Maydanoz, marul, ıspanak, pazı gibi bazı yeşillikler bu muhteşem dostlarımızın diyetlerinde yer alabilir. Ayrıca çekirdeksiz meyveleri de tüketebilirler. “Muhabbet kuşu yemden başka ne yer?” başlıklı içeriğimiz bu konuda size ayrıntılı bilgi sunacaktır.

Akıllı Hayvanlar

Akıllı kuşlardır ve öğrenme bakımından oldukça başarılıdırlar. Neşeli, hareketli ve oyun sever aynı zamanda diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşan kuş türleridir. Barışçıl ve sevgi dolu bir karakterleri vardır.

Deri Hastalıkları

Sağlıklarına dikkat etmek bakımını üstlenen kişilerin en büyük sorumluluklarından biridir. Yüz kısımlarındaki tüylerin yoğun sık uzun olması sebebiyle çeşitli deri hastalıklarına daha sık rastlanabilirler ve aynı sebepten ötürü bu hastalıkları tespit etmek zordur.

Jumbo Muhabbet Kuşu Cinsiyet Ayrımı

Jumbo muhabbet kuşları için cinsiyet tespiti son derece kolay olarak yorumlanır. Gagalarına bakılarak bu muhteşem canlıların cinsiyet ayrımları saniyeler içerisinde yapılabilir. Gaga pempeye yakınsa dişi maviye yakın tonda ise erkek cinsiyetlidir.

Jumbo Muhabbet Kuşu Yaşam Süreleri

Bu muhteşem kuşların ne kadar yaşayacakları hem genetik özelliklerine hem de ona nasıl baktığınıza bağlıdır. Genellikle yedi ve on yıl aralığında bir hayat süresine sahiptir.

Erkekler Daha Fazla Kelime Öğrenir

Jumbo muhabbet kuşlarında genellikle erkek cinsiyetlilerin dişi cinsiyetlilere nazaran daha çok sözcük öğrendikleri ve konuşmaya daha yatkın oldukları öne sürülür. Bu sebeple eğer bakımını üstlendiğiniz kuşun konuşmasını istiyorsanız erkek bir yavru edinmeniz de fayda vardır. Hayvanlar alemi olarak muhabbet kuşu bakımını üstlenen için sayısız bilgilendirici içerik sunmaktayız.  Bu muhteşem canlıların üzerine daha detaylı bilgi edinmek için “Kuşlar Alemi” kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!