Evinizi neden bir hayvanla paylaşmalısınız?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Kendinize neden hayvan beslemeliyim diye soruyorsanız bu yazı tüm sorularınıza yanıt verecek. Hayvan sevmenin tahmin bile edemeyeceğiniz faydaları var.
Evinizi neden bir hayvanla paylaşmalısınız?
41
okunma
Neden bir hayvanı beslemelisiniz? Bunu birçok kez düşünmüşsünüzdür, eminiz. Vicdanınızın ve güzel yüreğinizin size fısıldadığı bu hissin yani bir hayvanla aynı evi paylaşmanın sizin için de son derece faydalı olduğu biliyor muydunuz? Kedi, kuş, köpek, balık ya da bir sürüngen hangi hayvanı beslemek isterseniz isteyin hayatınız baştan sona değişecek. Evcil hayvan edinmenin sayısız faydaları arasından 10 tanesini sizin için listeledik.

İşte hayvan beslemeniz için 10 neden

1- Çünkü bu dünya sadece bizim değil


Her canlının yaşama hakkı vardır. Bir hayvan beslemek size tüm canlıların yaşama hakkı olduğunu her an yeniden hatırlatır ve dünyaya karşı daha sevgi dolu, daha hoş görülü olursunuz.

2- Size mutluluk verir


Hayvanlarınıza vakit ayırdığınızda serotonin ve dopamin salgılarsınız ve bu sizin mutluluk seviyenizi yukarı taşır. Ona ayırdığınız her saniye siz mutluluk olarak geri döner. Ayrıca kendinizi daha zinde ve canlı hissedersiniz. Hayvanlar yaptıkları şapşik hareketlerle evinize neşe katar. Onun mutlu olduğunu görmeniz sizin de içinizi ısıtır ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

3- Kendinizi asla yalnız hissetmezsiniz


Sizi bu hayattaki her şeyden çok seven, size sadık ve sürekli sevgi dolu gözlerle bakan bir canlı evinizde olacak. Bu dünyada yalnız kalmadığınızı her an hissedeceksiniz.

4- Hayatınızı düzene sokar


Hayvan sahibi olmak büyük sorumluluk ister. Bir canın hayata size bağlanıyor sonuçta. Onun beslenmesinden, temizliğine her şeyiyle ilgilenmek zorundasınız. Bu sorumluluklar sizin de hayatınızın düzene girmesini sağlar. Çağımızın hastalığı olan üşengeçlikten bu sayede kurtulabilirsiniz.

5- Evde bir hayvan olması çocuk gelişimini olumlu etkiler


Bir çocuğunuz olduğu için hayvan beslememeyi düşünüyorsanız size gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki bilim size tam tersini söylüyor. Evcil hayvanınız sayesinde çocuğunuz doğayı daha iyi algılar, vizyonu genişler ve daha rahat sosyalleşir. Uzmanlar bir hayvanın bulunduğu evde büyüyen çocukların daha öz güvenli olduklarına da dikkat çekiyor.

7- Stresi minimuma indirir


Gün boyunca birçok sorunla karşı karşıya kalıyoruz. İş hayatı, geçim sıkıntısı, trafik ve daha aklımıza gelmeyen birçok strese sokan neden. Bir hayvana sevgiyle bağlanmak strese karşı dayanma gücünüzü arttırır. Eve geldiğiniz anda ve evcil hayvanınızla ilgilenmeye başladığınız anda tüm stres kapının dışına kalır. Çünkü sevimli minik dostunuz sizi keyiflendirmek için elinden geleni yapacaktır.

8- Sizi daha hoşgörülü yapar


Hayata daha pozitif bakmak, tahammül sınırlarınızı arttırmak istiyorsanız mutlaka bir hayvan beslemelisiniz. Çünkü hayvanlar bizi olduğumuz gibi kabul ederler, değiştirmeye çalışmazlar ve asla yargılamazlar. Siz onu sevdikçe o da hep sevgiyle size yaklaşacaktır. Ve sevgi her zaman kazanır.

9- Daha aktif ve sosyal bir yaşamınız olur


Hayvanlar sizi diğer hayvanseverlerle de yakınlaştırır. Örneğin bir köpek besliyorsanız onu her gün gezdirmeniz gerekir ve bu da sosyalleşmenizi sağlar. Başka bir hayvan besliyorsanız, sizin gibi aynı hayvandan besleyenlerle iletişime geçmek ve ona daha iyi bir hayat sunmak istersiniz. Bu ve benzeri durumlar sizin daha aktif bir yaşama sahip olmanızı sağlar.

10- Yaşama daha sıkı sıkı bağlanırsınız


Bir hayvan beslemek psikolojinize de çok iyi gelecektir. Sevginin iyileştirici gücünü damarlarına kadar hissetmenizi sağlar. Sizi asla yalnız bırakmayacak, asla yargılamayacak ve asla üzmeyecek bir dostunuz olur.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!