En iyi finch yemi hangisi? Finch, Hint Bülbülü ve İspinoz Yemi Yorumları
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Gouldian Finch, Hint Bülbülü, Zebra İspinozu, Bengal İspinozu ve diğer finch ve ispinoz türleri için en iyi yemin hangisi olduğunu araştırdık.
En iyi finch yemi hangisi? Finch, Hint Bülbülü ve İspinoz Yemi Yorumları
105
okunma
Gouldian Finchlerim Fred ve Wilma ile Bengal ispinozlarım Barney ve Betty sayesinde hemen hemen bütün finch yemlerini inceleme ve gözlemleme şansım oldu.  Dolayısıyla bu yazıda ilk ağızdan yem yorumları sizlerle olacak. Marka marka yemleri yorumlayacağız ama öncelikle biraz genel bilgilerden bahsetmek istiyorum. Gökkuşağı ispinozları gaga yapıları nedeniyle küçük tohumları daha rahat ve daha büyük bir keyifle tüketiyor. Markalara göre tohum boyutları da farklılık gösteriyor. Kırmızı darı ve kanarya tohumu favori besinleri arasında yer alıyor. Birçok marka bu iki tohuma da içeriklerinde yer veriyor ama elbette farklı oranlarda. Gouldian Finchler ile Hint Bülbülleri hemen hemen aynı beslenme alışkanlıklarına ve zevklerine sahipler. Dolayısıyla tropikal finch yorumlarını Hint bülbüleri için de varsayabilirsiniz. Bengaller diğer ispinozlara göre daha az yem ayrımı yapıyor favorileri ise kesinlikle aspur. Yem alırken dikkat etmeniz gereken genel kurallar ise son kullanma tarihine uzun bir süre olması, paketin hava almamış olması, bilinen bir marka olması. Şimdi gelin marka marka Finch yemlerine daha yakından bakalım..


Versele Laga Prestige Tropical Finches Finch ve Hint Bülbülü Yemi nasıl?

Yem yorumlarına güvenilir bir markayla başlamak istedik. Versele Laga Belçika menşeili bir marka. Dünya çapında satışının olması ve yemler arasında saygın bir yer edinmiş olması onu bir tık daha güvenilir kılıyor. Tropikal finchler için hazırlanan yemin içeriği şöyle; Darı %48, Sarı darı %33, Kırmızı Darı%9, Kanarya tohumu %8,5, Nijer tohumu %1,5. Versele Laga diğer kuş türlerinde daha iddialı karışımlar tercih ederken finchlerde tercihi genele çok yakın. Tohumların küçük boyutlu olduğunu da eklememiz gerek. Genel olarak küçük ispinozlar için önerebileceğimiz bir yem. Fiyat olarak ise diğer markalardan birazcık daha pahalı olduğunu söylemeliyiz.


Vitrakraft Menü Egzotik Finch Yemi Nasıl?

Vitakraft Almanya kökenli bir firma fakat yemler genellikle ülkemizde üretiliyor.  Benim kuşlarım açık ara en çok bu yemi keyifle tükettiler. Hem Gökkuşağı hem de Bengal ispinozlarının en sevdiği yem Vitakraft oldu. İçeriğinde sarı darı, beyaz darı, soyulmuş yulaf, kırmızı darı, CaCO3, bal bulunuyor. Tohumların boyutları Versele Laga'ya oranla biraz daha irice ama zorlanmadan tüketebiliyorlar. Kuşlarımdan gözlemleyebildiğim kadarıyla kuşlarımın kondisyonunda ciddi anlamda katkıda bulundu. Kullanışsız paket tasarımı haricinden önerebileceğimiz yemler arasında yer alıyor.


Gold Wings Classic Tropical Finch Yemi Yorumu

Gold Wings dağıtım ağı çok geniş olan ve her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz bir yem. Bu yönden artısı bulunuyor, uygun fiyatı sayesinde de kolay erişilebiliyor.Sarı darı ve kızıl darı ile birlikte sarı panicium, kırmızı panicium, Nijer ve kanarya tohumundan oluşan içeriğiyle eksiksiz görünüyor. Tercih edebileceğiniz yemler arasında yer alıyor ama daha iyi yemler bulmak da mümkün.


Beaks Tropikal Finch Kuş Yemi Yorumu

Beaks en kullanışlı yem kutusu tasarıma sahip. Bu açıdan gerçekten de takdiri hakkediyor. Hem saklama hem de yemliğe dökme performansı gerçekten çok iyi.  Beaks'in içeriğinde de yine sarı darı ve kızıl darı ile birlikte sarı panicium, kırmızı panicium, nijer ve kanarya tohumu bulunuyor. Tohumlar oldukça küçük boyutlarda bu sayede küçük kuşlar rahatlıkla kırıp tüketebilir.  


Tropifit Egzotik Bülbül Finch Kuş Yemi

Bugüne kadar denediğimiz onlarca kuş yemi arasından en iyisinin açık ara Tropifit olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bizim kuşlarımızın Tropifit'in yemine bayılmasının yanı sıra içerisindeki yemlerin orantısı , büyüklüğü ve tazeliği açısından gerçekten fark yaratan bir finch yemi. Oldukça tatmin edici olan içeriğinde şunlar bulunuyor; Sarı darı,Kırmızı darı,Kanarya yemi ,İtalyan darısı, İşlenmiş yulaf,Keten tohumu,Alıç tohumu, Nijer tohumu,Haşhaş tohumu,Extrude mısır,Extrude buğday. Komple bir yem olan Tropifit'te karışım sağlanırken asla ucuza kaçılmamış. Lütfen siz de deneyimlediğiniz yemler hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında belirtin.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!