Yavru Köpek İçin Alınması Gerekenler Nelerdir?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Yavru köpek için alınması gerekenler nelerdir? Alınacaklar listesinde neler olmalı? Bu içeriğimizde yavru köpekler için detaylı bir ihtiyaçlar listesi hazırladık.
Yavru Köpek İçin Alınması Gerekenler Nelerdir?
41
okunma
Yavru bir köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz evinizde rahat edebilmesi için ihtiyaçları doğrultusundaki hazırlıkları önceden yapmanız gereklidir. Yavru Köpek İçin Alınması Gerekenler Nelerdir? başlığı altında bu ihtiyaçların giderilmesi için yapmanız gereken hazırlıkları derledik.

Yavru Köpekler İçin Yatak

Sevimli dostunuzun rahat edebilmesini sağlamak ve kendisinin bir yuvada olduğunu hissedebilmesi için mutlaka bir yatak almalısınız. Evinizde bahçe varsa ve yavru köpeğiniz hem bahçede hem de evde vakit geçirecekse mutlaka iki yatak almalısınız. Evinizin içinde olacak köpek yatağı muhakkak sakin ve uygun sıcaklıkta olacak bir yere yerleştirilmelidir. Köpeğiniz için oldukça önemli olan bu ürün yavru köpek için alınması gerekenler listenizin mutlaka üst sıralarında yer alması gerekir.

Taşıma Kabı veya Taşıma Çantası

Yavru köpek için alınması gerekenler listesinin olmazsa olmazlarından biri de taşıma kabı veya taşıma çantasıdır. Yavru köpeğinizin boyutlarına ve ağırlığına uygun olarak alınmış ve özel üretilmiş bu çantalar köpeğinizi sahiplendiğiniz andan itibaren gereklidir. Köpeğinizi sahiplendikten sonra bu çanta veya taşıma kabı ile eve getirmeniz gerekecektir. Daha sonra ise köpeğiniz ile yapacağınız karayolu veya havayolu yolculuklarında da bu çantalar veya kaplar gerekli olacaktır. Seyahat etmeyi seviyorsanız ve köpeğiniz de sizinle gelecek ise seyahat için iki türde olan çantalardan almanız gereklidir. Karayolu seyahatleri ve havayolu yolculukları için taşıma kaplarının özellikleri değişmektedir. Taşıma kabı veya çantası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus yavru köpeğinizin ayakta durabileceği şekilde ve boyutta olması gerektiğidir. Bu çantalar içinde sevimli dostunuz kendisini huzursuz, sıkışmış ve rahatsız hissetmemelidir. yavru köpek ihtiyaç listesi

Yavru Köpek Maması

Yavru köpekler için alınacaklar listesinde ilk sırada elbette ki küçük köpekler için özel olarak üretilen yavru mamaları yer almalı. Mama seçimlerinde, sevimli dostunuzun kaç aylık olduğu ve cinsi önem taşımaktadır. Eğer daha önce bir köpek sahiplenmemişseniz bu konuda veterinerinizden tavsiye almanız köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için önem taşıyacaktır, eğer hangi köpek mamasını alacağınıza yine de karar veremiyorsunuz sitemizdeki "Köpek Bakımı" kategorisinde yer alan diğer yazıları da incelemenizde fayda var. Unutmayın ki yavru köpekler için sağlıklı besinler erişkin olanlara nazaran daha da önemlidir.

Mama ve Su Kapları

Yavru köpek için alınması gerekenler arasında mama ve su kapları da mutlaka bulunmalıdır. Köpeğinizin beslenmesi için mama ve su kapları mutlaka gereklidir. Hijyen için mutlaka kolay temizlenebilen, yavru köpeğinizin alışma ve oyun sürecinde kolayca deviremeyeceği mama ve su kapları tercih edilmelidir. Uzmanların genel tavsiyelerindeki ortak nokta çelik kaplardan yana olmaktadır bunun en önemli nedeni ise bazı köpeklerin plastiğe karşı alerjik olmalarıdır. Su kapları ve mama kapları her gün düzenli olarak temizlenmelidir.

Yavru köpek için alınacaklar
Tasma veya Köpek Kayışı

Yavru köpeğinizi tasma ve köpek kayışına alıştırmanız ileriki dönemde bu alıştırma işlemi ile uğraşmanızı engelleyecektir. Sevimli dostunuzu dışarıda küçük yürüyüşlere alıştırmanız için en güvenli yol tasma ve köpek kayışıdır. Bu yüzden yavru köpekler için alınması gerekenler üzerine bir liste hazırlarken tasma ve köpek kayışını da not almayı unutmayın. Yavru köpekler için tavsiye edilen deri kayışlardır. Köpeğinize deri bir tasma alırken takip edeceğiniz en pratik yol boynunun uzunluğunu ölçmek ve çıkan uzunluğa 5 veya 6 santimetre ekleyerek bu boyda bir tasma almaktır. Eğitim veya gezi aktiviteleri için yaklaşık olarak 2 metre uzunluğunda olan kayışlar uygun olacaktır.

Oyuncaklar

Yavru köpek için ihtiyaç listesi oluştururken oyuncakları kesinlikle unutmayın. İster yavru olsun ister ergenliğe ulaşmış olsun tüm köpekler ırksal özellikleri ve oyuncu yapıları nedeniyle oyuncaklara ihtiyaç duyarlar. Eğitim ve bağlılık için de gereken oyuncaklar köpeğinizin sağlığı için önemlidir. Özellikle yavru köpekler için üretilmiş, güvenli ve oynayarak vakit geçirmesini sağlayacak, egzersiz de yapabileceği oyuncakları seçmek gerekir. Çiğneme ihtiyacı yavru köpeklerde oldukça fazladır. Bu nedenle güvenli ve yavru köpeğinize zarar vermeyecek, sivri, keskin ve yutabileceği ufaklıkta oyuncaklar alınmamalıdır. yavru köpekler banyo için alınacaklar

Banyo ve Bakım İhtiyaçları İçin Alınması Gerekenler

Yavru köpek için alınması gerekenler nelerdir? listesinde ihmal edilmemesi gerekenler arasında gelen banyo ve bakım ihtiyaçları için alınması gerekenler aşağıda maddelenmiştir.
  • Yavru köpeğinizin cinsine ve tüy yapısına göre tarak, fırça
  • Pire tarağı,
  • Özel üretilmiş yavru köpek şampuanı,
  • Kurulanma için havlu veya bornoz
  • Yavru köpek diş fırçası ve macunu
Özellikle ilk defa yavru köpek sahiplenmiş olan kişiler köpek tüylerinin gerektiğinde kesilmesi, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği konularında zorluk yaşamaktadırlar. Yavru köpeğinizin bu tür özel bakımları zamanında veteriner yardımı mutlaka gerekli olacaktır. Yavru köpek için alınması gerekenler üzerine bilgi verdiğimiz bu yazının ardından "Yavru köpek ödül maması tavsiyeleri" adlı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!