Köpeklere Sosyalleştirme Eğitimi Nasıl Verilir?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Köpeklere Sosyalleştirme Eğitimi Nasıl Verilir?
31
okunma
Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir konusundaki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Köpeklerin aşırı saldırgan ya da aşırı korkak olmamaları için sosyalleşme sürecinden geçmiş olması gereklidir. Bu eğitim en iyi sonucu verebilmesi için de köpeğinizin küçük yaşlarında sosyalleştirilmesi gerekmektedir. Yavru köpeğe sosyalleştirme eğitimi vermek yetişkin köpeğe sosyalleştirme eğitimi vermek ile kıyaslandığında çok daha kolaydır ama her iki durumda da bu eğitimi tamamlamak mümkündür. Köpeğiniz 2 aylık olduğunda sosyalleşme eğitimini almak için en ideal yaşa gelmiş demektir. Köpeğinizin mutlu olması ve diğer köpeklerle ve insanlarla iyi bir iletişim kurabilmesi için de sosyalleşmesi gerekmektedir. Sosyalleşmeyen köpekler beklenmeyen saldırgan davranışlar bile gösterebilir. Ayrıca sosyalleşmek köpeğinizin mutlu, uyumlu ve pozitif bir enerjiye sahip olmasını sağlar. Bunu görmek de sizlere mutluluk verecektir. Sosyalleşme süreci köpeğinizin yanında olduğunuzda çok daha başarılı atlatılacaktır. Bu yüzden köpek sahiplerinin bilmesi gereken bazı önemli bilgileri paylaştık. Köpeği sosyalleştirmek

Köpeğinizi Sosyalleştirmenin Püf Noktaları

Yavru köpeğinizi sosyalleştirirken son derece sabırlı ve özverili olmanız gerekiyor. Süreç ne kadar zorlu geçse de köpeğinizin gelişimi açısından hayati önem taşıyor diyebiliriz. Bunun için neler yapabiliriz sıralı bir şekilde bahsedelim.
  • Doğru Zaman
Yavru köpeğiniz annesinin yanında doğduktan sonra en az 6 ay geçirmelidir. Annesi ve kardeşleriyle geçireceği zaman iletişim kurmayı öğrenmesini sağlayarak uyumlu olmasına etki edecek. Bu sürecin dışında köpeği almanız bazı uyum ve iletişim problemlerinin doğmasına yol açar.
  • Vakit Geçirme
Köpeğinizi annesinin yanından aldıktan sonra onu tanımak için farklı yöntemler deneyin. Hangi oyunu seviyor, hangi yemeği seviyor? Gibi soruların cevaplarına yanıt arayın. Bu sayede onun ihtiyacı olan sosyalleşmeyi sağlayabilirsiniz. Küçük dostunuzla geçirdiğiniz her dakika, ona gösterdiği her ilgi ve sevgi belirtesi onun eğitiminde önemli bir yol oynayacaktır.
  • Başka Köpeklerle Tanıştırma
Yavru köpeğinizin yeni ortamlarla ve köpeklerle tanışmasını sağlayın. Köpeğinizin kendisine güven duyması için otobüs, yabancı ses, kedi, köpek, insan gibi karşılaşabileceği her şeyle tanışması gereklidir. Bu sayede köpeğiniz dünyayla tanışacak ve iletişim gücünü yükseltecektir.
  • Saldırgan Köpeklerden Kaçınma
Köpeğinizi gezdirirken başı boş ve saldırgan köpeklerin bulunduğu mekanlara girmeyin. Bu mekanlarda bulunan saldırgan köpekler köpeğinizin sosyalleşme sürecinde bir engel oluşturabilir. Köpeğiniz bir travma yaşarsa bu sürece alışması çok daha zor olacaktır.  Bu süreçte köpeğinizi kendi boyutundaki ve diğer evcil hayvanlarla tanıştırmanız daha mantıklı olacaktır.
  • Sabır
Köpeğinizin sosyalleşmesi sürecinde en önemli yapacağınız işlem sabırlı olmaktır. Çünkü bu süreç sizin çok fazla zamanınızı alabilir. Her gün köpeğinize vakit ayırmanız gerekir. Her gün 30 dakika kadar bir süreyi köpeğinize ve sosyalleşme eğitimine ayırmanız sonuçlarını net bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. İlerde saldırgan, asi veya korkak bir köpek olmasını istemiyorsanız sosyalleşme sürecinde köpeğinizin yanında olmanız gerekmektedir. Ayrıca "Köpeklere itaat eğitimi nasıl verilir?" yazımızı okuyarak köpeğinizin eğitimine devam edebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!