Köpek Nasıl Kilo Alır?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Köpek Nasıl Kilo Alır?
40
okunma
Köpek nasıl kilo alır?” sorusu evcil dostları kilo kaybı yaşayan hayvanseverler tarafından sıkça sorulmaktadır. Köpeğe kilo aldırmak yiyecek ve mama seçimlerine dikkat ederek doğru bir diyetle mümkün. Bu içeriğimizde zayıflayan minik dostunuzun sağlıklı kilosuna ulaşması için neler yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Köpeğe Kilo Aldırmak

Köpek dostlarımız yaşadıkları rahatsızlıkların ardından kilo kaybı yaşayabilirler. Doğru kilolarına erişmeleri sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Yalnız bilinçsiz kilo artışı sağlığını daha da kötü etkileyeceğinden dolayı köpek kilo alma diyeti veterinerin bilgisi ve kontrolü altında yürütülmelidir. Yeni bir diyete başlamadan önce bu gibi dönemlerde küçük dostunuzun sindirim sisteminin hassas olacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla süreç boyuna sadık dostunuzun sindirim sistemini desteklemeye de özen göstermelisiniz. Sindirim kanallarına kaldırabileceğinden daha fazla yüklenmek çok ciddi sorunlara yol açabilir. Bu durumu sürekli göz önünde bulundurmanız en doğru yol olacaktır. Öncelikle izleyeceğiniz yol küçük dostunuzu mama yemeğe teşvik etmek olmalıdır. Bu da öğünlerini onun için daha lezzetli ve daha kolay sindirilebilir şekle getirmekle mümkündür. Konserve mamalar bu aşamada doğru bir seçimdir. Sadık dostunuzun kuru mamasını sulandırarak vermek de bu doğrultuda iyi bir fikir olabilir. Normal şartlarda günde iki öğün yiyen köpeğiniz için porsiyonları küçültüp dengeleyerek öğün sayısını arttırmanız da başvurabileceğiniz yöntemler arasındadır.  Ayrıca sağlıklı kilo alma sürecinde köpeğinize bol miktarda temiz su sunduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Köpeğe Kilo Aldıran Mamalar

Birçok farklı marka kilo aldırdığını öne süren ürünler piyasa sunmaktadır. Mama değişimine karar verirseniz en önemli nokta geçişi sindirim sistemine zarar vermeden yapmaya dikkat etmektedir. Köpeğe kilo aldıran mamaların içeriklerinde şunlara dikkat edilmelidir;
  • Lif dengesi doğru orantılanmış olmalıdır.
  • Zengin bir protein deposu olmalıdır.
  • Enerji açısından yüksek olmalıdır.
  • Köpeğin cinsine uygun, doğru boyut ve şekillerde olmalı.
Köpek bakımı üzerine bilgi sahibi olanların bildiği gibi küçük dostunuzun diyetini bir anda değiştirmek çeşitli problemlere neden olabilir. Geçişi uzun bir sürece yaymak ve eski mamadan karıştırarak sunmak alabileceğiniz önlemler arasındadır. Sindirim rahatsızlıkları ve farklı sorunlarla karşılaşmamak adına süreç boyunca veterinerden destek almak en doğrusu olacaktır.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!