Kedim Öldü! Ölen Kedisini Unutamayanlar Ne Yapmalı?
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Kediniz mi öldü ? Ölen kedinizi unutamıyor musunuz ? Birçok kişinin kedisi ölüyor sizde onların yaptığını yapın . Onların ne yaptığını konuda detaylı olarak yazdık..Okuyun lütfen..
Kedim Öldü! Ölen Kedisini Unutamayanlar Ne Yapmalı?
128
okunma

Kediler günlük yaşamdan pek çok kişinin özellikle evcil hayvan olarak tercih ettiği hayvanlardandır. Kedilerde sokak kedileri cins kediler ve birbirinden farklı pek çok türde kediler mevcut. Bu kedilerin her biri evde pek çok kişi tarafından sahiplenilerek bakılıp besleniyor. Fakat bir süre sonra kediler öldüğünde sahipleri ciddi bir bunalıma girebiliyor ya da üzülebiliyor. Böyle durumlarda yapılabilecek belli başlı durumlar söz konusu.

Kedileri sahiplendikten sonra o kedinin bütün sorumluluğu sahibine düştüğü için bakması büyütmesi ve beslemesi gibi önemli görevler üstleniliyor. Bu esnada kedi ile oluşturulan duygusal bağla birlikte sahibi ve kedi arasında dostane bir uyum oluşuyor. Bu güzel arkadaşlıktan sonra kedinin ölmesi sahibi üzerinde derin bir acıya yol açıyor. Bu acıyı daha kısa süre içinde yenebilmek Ve unutabilmek için belli başlı çözümleri uygulamak mümkün.

Sosyal medya hesabımıza mesaj atan Büşra Ö. kedisini kaybetmenin acısını şöyle anlattı:

Kedimi sahiplendiğimde henüz 4 aylıktı. Hareketli, oyun oynamayı çok seven kıpır kıpır bir kediydi. Kısa sürede bana alıştı ben de ona. Sınava hazırlandığım için derslerime odaklanmam gerekse de ben onu hiç ilgisiz bırakmadım. Kedim de beni bu dönemde hiç yalnız bırakmamıştı. Neşeli, hareketli kedim bir gün enerjisini kaybetti, Hiç yerinden kalkmadı, bütün gün bir şey yemedi. Normalde öyle değildi. Onu ilgisiz bıraktığımı düşünerek vicdan azabı çektim saatlerce ilgilendim ama yerinden kalkmadı. Veterinere götürdüğümde viral enfeksiyon olduğunu söyledi. İğne yaptı ancak eve geldiğimizde kedim hala halsizdi. Hiç mama yemedi sadece su içiyordu. Ölmeden önce ağlayarak kedimi odama aldım bütün gün yanımdan ayırmadım. Son miyavlayışlarını hala unutamıyorum. Ölen kedimi unutamıyorum, ne yapmam gerek lütfen yardım edin.
Kedisi Ölen Takipçimiz Büşra Ö.

Yeni Bir Kedi Sahiplenmek

Kediniz öldükten sonra yeni bir kere sahiplenerek yeni dostunuzla kötü anılarınızı unutmaya çalışabilirsiniz. Yeni sahiplendiğiniz kedi ile birlikte vakit geçirmek oyunlar oynamak veya onunla birlikte çeşitli aktiviteler yapmak ruhen size iyi gelecektir. Ayrıca yeni bir kedi sahiplendiğinizde ona yeni malzemeler almak yeni ve onun sevdiği mamalar almak veterinere götür demek gibi uğraşlar her zaman oyalayıcı bir şekilde olumlu etkilerde bulunur. Yeni sahiplendiğiniz kedinizle duygusal bağ oluşturmaya çalışarak güzel vakitler geçirebilir ve vaktinizi değerlendirip ölen kedinizi daha çabuk unutabilirsiniz.

Eski Kedinin Eşyalarını Kullanmamak

Ölen kedinize daha kısa sürede unutmak istiyor ve ona dair anıları gördükçe eğer daha kötü hissediyorsanız eşyalarını kullanmamayı Tercih edebilirsiniz. Kedinize ait olan alandaki onun tüm eşyalarını derleyip toplayıp başka bir yere kaldırmak ya da ihtiyacı olan birine vermek daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Göz önünde olduğu takdirde daha çok etkilenebilir ve bu etkilenme neticesinde kedinin eşyalarına bakarak daha çok üzüntü duyabilirsiniz. Bu durum neticesinde eşyaları kullanmak yerine evinizde kullanmadığınız bir alana kaldırmak ya da başka birine vermek daha doğru bir çözüm yöntemi olur.

Sokak Hayvanlarına Yardım Etmek

Kedinizi unutmak ve onun ruhunda kendini iyi hissetmesini sağlamak istersiniz eğer sokak hayvanlarına yardım etmeye devam edebilirsiniz. Sokak hayvanlarına mama almak su vermek ya da hasta bir sokak hayvanına denk geldiğinizde veterinere götürmek gibi yardımlarda bulunabilirsiniz. Bu şekilde yardım ettiğinizde ölen kedinizin ruhunun rahatlayacağını düşünebilir ve kendinizi bu şekilde avutabilirsiniz. Bir yandan farklı kedilere yardımda bulunmak her zaman size kendinizi daha iyi hissettirir.

Kedilerle aranızdaki duygusal bağı pekiştirerek onlarla oynamak eğlenmek yardımlarda bulunmak her zaman fayda sağlar. Bu şekilde duygusal bağla her zaman kediler sayesinde ruh halinizi iyileştirmeye devam edebilirsiniz.

Aktiviteler Yapın

Kedinizi daha hızlı bir şekilde unutmak istiyorsanız eğer kendinizi bir takım hobilere ve aktivitelere verebilirsiniz. Genelde kedisi ölen kişiler ruh hali olumsuz ilerlediği için evden çıkmak istemez ve hiçbir şey yapmak istemez. Bu yüzden de en azından günde 1 saatlik bir yürüyüş yaparak kendinizi daha iyi hissetmek ve çeşitli aktivitelerle bu olumsuz ruh halini üzerinden atmak mümkün olacaktır. Yürüyüşe çıktığınızda biraz daha enerji ve hareketli müzikler dinleyerek ruh halinizi iyileştirebilirsiniz. Ayrıca egzersiz yapmak pilates yapmak ve yeşillik bir alanda yürüyüş yapmak gibi aktivitelerle yine ölen kedinize daha hızlı şekilde unutabilirsiniz. Kitap okuyarak müzik dinleyerek ya da sevdiğiniz bir film izleyerek de güzel vakit geçirebilir bu aktiviteleri düzenli hale getirdiğinizde öğlen kedinizi daha kısa sürede unutabilirsiniz.

Kedisi Ölen Hangi Müzikleri Dinlemeli

Kedisi olan kişiler sıklıkla müzik dinleyerek bu depresyonu daha kolay atlatabilir ve daha çabuk unutabilir. Fakat bu konuda doğru müzik seçimi de önemli olduğu için doğru müzikleri dinlemek ve seçim yapmak ve dikkatli olmak gerekir. Depresif ve duygusal müziklerden uzak durarak daha çok hit hareketli parçalar dinlemek pop rap tarzı müzikler dinlemek her zaman ruhende sizin daha canlı olmanızı sağlayacaktır . Depresif müzik dinlemek ölen kediyi daha çok hatırlatacağı için bu tarz slow parçalardan uzak durmak her zaman daha doğru olur. Ayrıca içerisinde ölen kedinizi hatırlatacak bir müzik ya da söz olmaması da önemlidir. Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde doğru müzik seçimleri ile sürekli olarak müzik dinleyerek egzersiz yaparken de dinlemek her zaman kafanızı dağıtıp kedinizi daha çabuk unutmanıza yardımcı olur.

Hayvan Barınaklarından Hayvan Sahiplenmek

Hayvan barınaklarına giderek burada yeni bir kedi ya da herhangi bir hayvan sahiplenmek de size iyi gelecektir. Kedi ya da yeni doğmuş yavru bir kedi ve bunun dışında farklı hayvan türlerinden de evcil bir hayvan sahiplenerek beslemeye başlayabilirsiniz. Yeni bir hayvanın sorumluluğunu üstlenmek her zaman eski kedinizi daha çabuk unutturmaya yardımcı olacaktır. Farklı bir hayvana yeniden sahiplenerek korumak onu beslemek her türlü sorumluluğunu almak size de hayvana da faydalı olacağı için daha çabuk iyileşmenize ve depresif ruh halinden daha çabuk çıkmanıza yardımcı olur.

Kedilerle Nasıl Bir İlişki Kurulmalı

Kedinizi unuttuktan sonra yeni bir kedi sahiplenerek duygusal bağ oluşturduktan sonra vefat eden kedinizi daha çabuk unutabilirsiniz. Kedinizi sevebilir onunla vakit geçirebilir ona sevdiği mamalardan alabilirsiniz. Onu dışarıda yürüyüşe götürebilir , veteriner kontrollerini yaptırabilir , aşılarına götürebilir ve ona bolca zaman ayırabilirsiniz. Bu şekilde bir ilişki kurulduğunda kediniz sayesinde ruh haliniz çok daha kısa süre içerisinde iyileşecektir. Bir yandan yeni bir kedinin sorumluluğunu almak daha ona iyilik yapmak her zaman sizin için daha faydalı olur.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!