Köpeklerin Elektrik Süpürgesinden Korkma Nedeni ? Özellikle Robot Süpürgeler..
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Köpeğiniz elektrik süpürgesinin çıkardı sesten ya da kendisiniden korkuyorsa bunun bir çözümü var. Köpekler özellikle hareketli süpürgelerden daha çok korkuyorlar. Günümüzde her evde bulunan robot süpürgelerin köpeğinizi korkutmaması için yapmanız gerekenler..
Köpeklerin Elektrik Süpürgesinden Korkma Nedeni ? Özellikle Robot Süpürgeler..
18
okunma

Köpekler, gürültülü ve büyük olan elektrik süpürgelerinden genellikle korkarlar. Özellikle kendi kendine hareket eden süpürgeler, beklenmedik hareketleri ve sesleriyle köpekler için daha da korkutucu olabilir.

Köpeğimi Süpürgeden Korkutmamak İçin Ne Yapmalıyım

Basit Çözüm: Yönetim Teknikleri

Elektrik süpürgesi kullanımı sırasında köpeğinizi başka bir odada, seslerden uzak tutmak, onun stresini azaltabilir. Oyuncaklar veya ödül maması içeren interaktif oyuncaklar, köpeğinizin dikkatini dağıtmaya yardımcı olabilir.

Daha Kapsamlı Çözüm: Eğitim Yöntemleri

Köpeğinizi süpürgeden korkmaktan alıştırmak için aşamalı bir eğitim süreci uygulayabilirsiniz. İşte sizler için bir kaç tane köpekler için süpürge sesine alıştırma yöntemleri

 • Pozitif İlişkilendirme Kurma: Köpeğinize, süpürgenin göründüğü anlarda ödül mamaları vererek, onun süpürge ile olumlu bir ilişki kurmasını sağlayın.
 • Hareketle Tanıştırma: Süpürgenin hareketlerini köpeğinizin yanında yavaşça ve kapalı durumdayken yaparak, onun bu hareketlere alışmasını sağlayın.
 • Sesle Alıştırma: Köpeğinizin yanında süpürgenin sesini yavaşça açarak, onun bu sese alışmasını sağlayın.
 • Başarılı Eğitim
 • Bu eğitim süreci, köpeğinizin süpürgeden korkmasını azaltabilir. Ancak bu süreç, birden fazla eğitim oturumu gerektirebilir ve sabır gerektirir.

  Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

  Habere Tepkini Koy!

  Yorumlar

  https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

  0 comment

  İlk yorumu sen yap!