Kinkalow Kedisi Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Bilgiler
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Kinkalow Kedisi Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Bilgiler
51
okunma
Kinkalow kedisi 90’lı yıllarda Amerika’da üretilmiş bir kedi cinsidir. American Curl ve Munchkin türlerinin melezidir. 20 – 25 cm arasında bir uzunluğa, 3 – 3.5 kilo arasında bir ağırlığa sahiptir. [lwptoc]

Kinkalow Kedi Cinsi Özellikleri

Fiziki özellikleri de kökenindeki türlere benzemektedir. Bu kediler kısa bacak yapısını Munchkin’den yuvarlak ve kıvrık kulaklarını ise American Curl’den almışlardır. Ebeveynleri gibi Kinkalow kedileri de nadir kedi cinsleri arasında kabul edilmektedir. Kinkalow kedisi özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Kısa boylu ve hafiftir.
 • Tüy yapıları yumuşaktır. Ayrıca sık tüylere sahiptir.
 • Boylarına göre uzun bir kuyrukları vardır.
 • Bakımı en kolay kedi cinslerindendir.
 • Evde bakılmaya uygundur.
 • Son derece zekidir ve kolay öğrenir.
 • Eğlenceli bir karakteri vardır.
 • Sıcakkanlı ve arkadaş canlısıdır.
 • Barışçıldır, diğer canlılarla iyi anlaşır.
 • Oyuncudur ve kedi oyuncaklarıyla oynamayı çok sever.
 • Meraklı ve enerjik bir kedidir.

Fiziksel Özellikleri

Bu kediler kısa bacaklarıyla ve kıvrık yuvarlak kulaklarıyla ünlüdür. Bu iki özellik Kinlakow kedilerinin en karakteristik ve en ünlü özellikleridir. Bacakları kısa olsa da yüksek yerlere zıplayabilir ve tırmanabilirler. Küçük kediler olan kinkalow kedilerinin ortalama uzunlukları 20-25 cm arasındadır. Bununla beraber bedenlerine göre uzun kuyruklara sahiptirler. Küçük boyutlarının yanı sıra hafif kedi olarak da kabul edilebilirler. Ortalama kiloları 3 – 3.5 kg arasındadır. Tüyleri farklı renklerde olabilmektedir. Etkileyici, yuvarlak gözleri vardır. Gözleri onların muhteşem görünümünü daha da özel kılar. Çoğunlukla yeşil ve sarı tonlarında gözleri vardır.

Sağlığı

Kinkalow kedisi en sağlıklı kedi türleri arasında yer almaktadır. Dolayısıyla kronik ve genetik bir sağlık sorunları bulunmaz. Bu kedilerde sık karşılaşılan rahatsızlıklar çoğunlukla kötü beslenme, yaşlılık gibi problemler nedeniyle ortaya çıkar. Sağlıklarının iyi olması nedeniyle yaşam süreleri de diğer kedi türlerine oranla daha uzundur. İyi bir şekilde bakımı gerçekleştirilen kinkalow kedilerinin yaşam süreleri 15 yılın üzerine çıkabilmektedir.

Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İletişimi

Kinkalow kedileri sevgi dolu bir ırktır. Çocuklarla çok iyi geçinirler ve onlarla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Bu yüzden çocuklu ailelerin tarafından sıklıkla tercih edilen bir cinstir. Aile bağları oldukça kuvvetli olsa da yabancılara karşı da nazik ve sevgi doludur. Kinkalow kedi cinsi evdeki diğer evcil hayvanlarla da bir sorun yaşamaz. Hatta barışçıl bir canlı olduğundan iyi anlaşır ve onlara iyi bir oyun arkadaşı olur.

Kinkalow Kedisi Bakımı

Kinkalow kedileri bakımları en kolay olan kediler arasında sayılır. Sağlıklı bir cins olmaları onların bakımlarını daha da kolaylaştırmaktadır. 2 haftada bir tırnak bakımlarını yapmak, tüy bakımlarını ise her hafta gerçekleştirmek yeterli olacaktır. Banyoya çok ihtiyacı olan kediler değillerdir. Bunun yerine kuru bir havluyla temizlikleri gerçekleştirilebilir.  Diş bakımlarını düzenli bir şekilde yapmanız ise küçük dostunuzu oldukça mutlu edecektir.  Hassas oldukları bir diğer nokta ise kum temizliğidir. Bu yüzden onların mutlu ve sağlıklı olmasını istiyorsanız kum temizliğini kesinlikle aksatmamalısınız. Kinkalow kedisi bakımında en önemli nokta ise küçük dostunuza ayıracağınız vakittir. Bu kediler son derece sıcakkanlı ve oyuncu olduklarından dolayı onlara zaman ayırmanızı isterler. Onlara sarılıp sevgi gösterdiğinizde mutlaka onlar da karşılığını verecektir. Alacağınız kedi oyuncaklarıyla büyük bir zevkle oynayacaktır. Bu sebeple ona sürekli farklı oyuncaklar almanız mutluluğuna mutluluk katacaktır.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!