Kedi yaşı hesaplama: "Bir kedi yılı yedi insan yılına eşittir"
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Yaygın bir efsaneye göre, bir insan yılı yedi 'kedi yılına' eşittir, ancak gerçekte bir yaşındaki bir kedi, yedi yaşındaki bir çocuktan çok daha olgundur. Kedinizin yaşam süresini ve insan yıllarında kaç yaşında olduğunu gelin beraber hesaplayalım.
Kedi yaşı hesaplama: "Bir kedi yılı yedi insan yılına eşittir"
0
75
okunma

Kedinizin İnsan Yıllarındaki Yaşı Nasıl Hesaplanır?

Efsanelere göre, bir insan yılı, yedi 'kedi yılına' eşdeğerdir. Ancak gerçekte, bir yaşındaki bir kedi, yedi yaşındaki bir çocuktan çok daha olgun bir durumdadır. Kedinizin insan yıllarında kaç yaşında olduğunu öğrenmek, onların ihtiyaçlarını - yemek tüketimi, olası kedi hastalıkları ve aktivite seviyeleri gibi - daha iyi anlamamıza yardımcı olur.

Kedinizin İnsan Yıllarında Yaşı Nasıl Hesaplanır?

Kedinizin ilk iki yaşı, insanın ilk 25 yılına yaklaşık olarak eşittir. Bundan sonra, her insan yılı için dört 'kedi yılı' ekleyebilirsiniz. Örneğin, altı yaşında bir kedi, insan yıllarında yaklaşık 41 yaşında kabul edilir.

İnsan Yılında Kaç Kedi Yılı Var? 

Kedinizin ilk yaşı, 15 insan yılına eşdeğerdir. İkinci yıl, dokuz insan yılı daha ekler, bu da 2 kedi yılının yaklaşık 24 insan yılına eşit olduğu anlamına gelir. Bundan sonra, her sonraki  insan yılı, dört 'kedi yılı' olarak sayılır.

Ortalama Bir Kedinin Ömrü Ne Kadardır?

Gerçek şu ki bu durum değişkendir, ancak genellikle iç mekan kedileri, dış mekan kedilerinden daha uzun yaşar. Ortalama bir iç mekan kedisinin ömrü 16 ila 18 yıldır ve bazıları 20 yılın bile üzerine çıkabilir. Çoğu dış mekan kedisi ortalama 13-14 yıl yaşar.

Kedinizin Yaşını Nasıl Anlarsınız?

Kedinizin yaşını öğrenmenin en iyi yolu, onları bir veteriner hekime götürmektir. Ancak, dişlerine, tüylerine, gözlerine, kaslarına ve kemiklerine bakarak kedinizin yaşını ve sağlık durumunu tahmin edebilirsiniz.

Kedi Yaşları ve İnsan Yaşları Arasındaki Farklar

1 Kedi Yılı: 7 İnsan Yılı

2 Kedi Yılı: 15 İnsan Yılı

3 Kedi Yılı: 28 İnsan Yılı

4 Kedi Yılı: 32 İnsan Yılı

5 Kedi Yılı: 36 İnsan Yılı

6 Kedi Yılı: 40 İnsan Yılı

...

18 ve Üzeri Kedi Yılı: 88 İnsan Yılı

 

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!