Halıdan evcil hayvan idrarı temizleme; İşte pratik yöntem..
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Kediniz ya da köpeğiniz halınızın üzerine idrarını yaptıysa endişelenmeyin. Bu yöntem ile bu lekeleri rahatlıkla çıkaracaksınız..
Halıdan evcil hayvan idrarı temizleme; İşte pratik yöntem..
30
okunma

Evcil hayvan sahipleri için halı ve kilimlerdeki idrar lekeleri yaygın bir sorundur. Bu adımlar, evcil hayvan idrarını temizleme yöntemlerini ve bunun için kullanılması gereken güvenli ve etkili temizlik ürünlerini anlatıyor. Ayrıca, gelecekteki kazaları önlemek için evcil hayvanınızla nasıl çalışabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Neden Köpek veya Kedi Halıya İşiyor?

Evcil hayvanınızın içeride idrar yapmasının birçok nedeni olabilir. Eğer hala yavru kediniz veya köpeğinizin tuvalet eğitimi aşamasındaysanız, bu durum sürpriz olmamalıdır. Eğer bu durum kontrol edilemez bir sorun haline geliyorsa, sertifikalı bir eğitmen veya veteriner davranış uzmanından tavsiye almak en iyisidir.

Bazı evcil hayvanlar yaşlandıkça mesane tutarsızlığı çekebilir. Örneğin, demansı olan köpekler ev eğitimlerini unutabilir ve halınızı dışarıda işemek kadar iyi bir yer olarak görebilir. Ancak, eğitimli ve genç evcil hayvanınız sürekli halıya işiyorsa, başka bir sorun olabilir. Diyabet, idrar yolu sorunları, böbrek hastalığı veya Cushing sendromu gibi altta yatan tıbbi durumları dışlamak için veterinerinize danışın.

Halınızda sürekli aynı yere işiyorsa, bu, önceki kazaların kokusunu tamamen çıkarmadığınız anlamına gelebilir. Evcil hayvanınız kendi kokusunu hala alabiliyorsa, tekrarlanan bir kaza riskiniz var demektir.

Halı ve Kilimlerdeki İdrar Lekelerini Temizlemek İçin Gerekli Malzemeler

Temizlemeye başlamadan önce, halı veya kiliminizi temizlerken uygun hijyeni göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan tüm temizlik malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Kauçuk eldiven

Kağıt havlu

Damıtılmış beyaz sirke

Boş sprey şişesi

Karbonat

Bulaşık süngeri

Yakında çöp kutusu

Temizleme Adımları

İdrarı Emmek: Kağıt havlu kullanarak lekeyi mümkün olduğunca emin.

Damıtılmış Beyaz Sirke ve Su Uygulayın: Halıdan evcil hayvan idrar lekelerini çıkarmak için evde bulunan en iyi madde damıtılmış beyaz sirkedir.

Bekletin: Uygulandıktan sonra, sirkeyi birkaç dakika bekletin ve kuru olarak tekrar silin.

Tüm Kokuların Gittiğinden Emin Olun: Karbonat, inatçı kokuları tamamen gidermeye yardımcı olmak için mükemmel bir bileşendir.

Elektrik Süpürgesiyle Temizleyin: Alan kuru olduktan sonra, halıyı iyice süpürün.

Eski veya İnatçı İdrar Lekeleriyle Nasıl Başa Çıkılır

Eğer evcil hayvanınızın halınıza idrar yapmasını hemen fark edemezseniz, mağazadan alınan enzim bazlı temizleyiciler kullanmanız gerekebilir. Bu temizleyiciler, kedi ve köpek idrar lekelerini çıkarır ve kokuları nötralize eder.

Son olarak; Evcil hayvanınızın herhangi bir temizlik ürününü yalamasını veya teneffüs etmesini önlemek için, temizlik sonrası halının tamamen kurumasını beklemek önemlidir. Bu, cilt tahrişi veya gastrointestinal rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı olur. Evcil hayvanınız temizleyiciyi teneffüs ederse, hafif mide rahatsızlığı ve hafif solunum tahrişine neden olabilir. Bu nedenle, tüm ürün süpürülünceye kadar evcil hayvanınızı odaya almamak iyi bir fikirdir.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!