Dünyadaki En Akıllı Köpek Cinsleri
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Dünyanın en akıllı köpek cinsleri hangileridir? Bu ırkların özellikleri nelerdir? Dünyanın en zeki köpek ırkı hangisi? En zeki köpek türlerini listeledik.
Dünyadaki En Akıllı Köpek Cinsleri
93
okunma
Köpekler akıllı hayvanlardır. Bazı köpek cinsleri diğer cinslere göre daha akıllıdır. Dünyanın en zeki köpekleri çok daha kolay eğitilebilir, daha çok komut öğrenebilir ve hayatları boyunca size can dostu olmanın birçok işte de en büyük yardımcınız olabilirler. Bugünkü yazı dizimizde sizlere akıllı cins köpeklerden bahsedeceğiz. Henüz evcil bir hayvanınız yoksa yazı dizimizi okuduktan sonra köpek beslemeye karar verebilirsiniz. Köpek sizin için iyi bir arkadaş, sadık bir dost olacaktır. Evinizin güvenliğini sağlayan hayvan dostlarınız size hayat yolunda arkadaş olacaktır.

İşte dünyanın en akıllı köpek cinsleri;


1-Avustralya Sığır Çobanı Köpeği: Orta ve büyük boy köpek gurubundan olan Avusturya sığır çoban köpeklerinin ağırlığı 15-25 kilo arasıdır. Hayvan sürülerini otlatmak için özel olarak eğitilebilir. Sürüdeki sığırları birisi kaçmak istediği zaman sığır topluluklarını sert bir şekilde ısırarak hayvanın kaçmasını engeller.
2-Rottweiler köpeği: Rottweiler köpekleri kötü bir şöhrete sahiptir. Kötü şöhreti kötü oldukları için değil onlara kötü eğitim veren sahipleri yüzündendir. Ağırlığı 55 kiloya ulaşan bu köpek bir Alman cins köpeğidir. Yüksek zekaya sahip olan bu köpekleri kolay eğitebilirsiniz. Eskiden çoban ve bekçi köpeği olarak kullanılırdı.
3-Papillon: Listemizde yer alan küçük köpek türlerinden birisi olan Papillion köpekler hassas ve akıllıdır. İşitme yetenekleri çok gelişmiştir.
4-Labrador: Gelmiş geçmiş en akıllı köpek cinsi Labrador köpeklerdir. Polis köpeği olarak kullanılan bu köpekler özellikle arama ve kurtarma için eğitilir. Son derece itaatkâr olan bu köpekler sabırlı ve sevgi doludur. Bu özellikler labrador cins köpeğini özel ve eşsiz kılar.
5-Doberman: Zeki oldukları için polis ve bekçi köpeği olarak kullanılır. Söz dinleyen uysal köpeklerdir. Bu özellikleri sayesinde dobermanları kolay eğitebilirsiniz. Doberman saldırgan bir köpek değildir.
6-Golden Retriever: Labradora benzeyen bu köpeklerde çok zeki oldukları için narkotik ve kurtarma işlerinde kullanılır. Yaralanan hayvanları kurtarma yeteneğine sahiptir. Yaralanan diğer canlıları zarar vermeden taşıma hassasiyetine sahiptir.
7-Alman Çoban Köpeği: Alman köpekleri dünyanın en zeki köpeklerinden birisidir. Her görevi başarı ile yerine getirirler. Polis köpeği olarak kullanılır. Özellikle narkotik alanında uyuşturucu madde bulma yeteneği gelişmiştir.
8-Kaniş cinsi köpek: Kaniş cinsi köpekler zeki köpeklerdir. Gelişimleri öğrenmeye çok müsaittir. Yüksek konsantrasyona sahiptir. Evcil hayvan almayı düşünüyorsanız kaniş köpeklerini tercih edebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!