Fransız Bulldog Cinsi Özellikleri
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Fransız Bulldog köpekler hakkında tüm bilgileri bir yazıda topladık. Fiziksel ve karakter özellikleri nelerdir, beslenmesi nasıl yapılır?
Fransız Bulldog Cinsi Özellikleri
69
okunma
Fransız Bulldog cinsi asil duruşu ve sevimli yapısıyla yüksek kesimin dikkatini çekerek 19. yüzyılda kraliyet ailesi gibi o zamanlar saygı gören aileler tarafından sahiplenildi. Bu durum bu ırktaki canlıları her geçen gün daha da popüler bir hale getirdi ve bugün tüm dünyada en çok beslenilen köpek türleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Fransız Bulldog Özellikleri

Fransız Bulldog Nasıl Bir Köpektir?

Bulldog cinsi köpekler İngiliz Bulldog ,Fransız Bulldog gibi coğrafik alanlara göre değişiklik gösteren  cinsler arasındadır.  Küçük bir köpek olmasına rağmen bekçilik yapmak ve fare avlamak bu köpek cinsi için biçilmiş kaftandır.

Fransız Bulldog Özellikleri

 • Fransız Bulldog köpeği küçük sevimli Bulldog cinsleri arasında bulunur. En çok bilinen özellikleri arasında kulak şekilleri vardır. Safkan olan her Fransız Bulldog cinsi köpeğinin kulakları doğal olarak oluşan dik yapılı kulaklardır. Bu kulak türüne yarasa kulakta denilmektedir.
 • Düz kısa tüylere sahip köpeklerdir. Bu yüzden sağlıklı bir Fransız Bulldog cinsi köpeğin; tüy dökümü sadece mevsim değişim zamanlarında olur. Tüy dökmeyen bir köpek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir cinstir.
 • Kaslı bir vücut yapısına sahiptir. Boyutları küçük olsa da kas kütlesi ve atletik yapısı vardır. Bu yüzden uzun yıllar boyunca bekçi köpeği olarak da kullanılmıştır. Buna rağmen sahibine çabuk ayak uyduran bir köpek olduğu için hareketsiz az hareketli bir yaşamada ayak uydurabilirler ama bu köpeğinizin sağlığını riske atacaktır.
 • Yetişkin hallerine geldiklerinde 11 ila 15 kilo arasındadırlar.
 • Renleri açık kahverengi, beyaz, krem ve çizgili olabilmekte.
 • Boyları en fazla 30 cm civarındadır.
 • Gözleri büyük ve koyu kahverengi siyahtır. Burunları basık yapıda ve siyahtır.
 • Vücutları yumuşak ve derileri gevşektir.
 • French Bulldog cinsi İngiliz Bulldog ile oldukça benzer özellikler taşır. Aralarındaki olan en büyük fark Fransız Bulldogun daha küçük olmasıdır.
Kişilik ve karakter özellikleri
 • Fransız Bulldoglar oldukça dikkat çekici, meraklı bir ev köpeğidir. Meraklı olduğu için başlarda fazlaca yaramazlık yapabilir ama alıştığı çevrede o kadar hareketli olmayacaktır.
 • Bulldogların enerjik bir yapısı vardır ve oyun oynamayı severler. Bu yüzden küçük dostunuz için özel olarak zaman ayırmanız onu çok mutlu edecektir.
 • Köpeğiniz cinsinden dolayı büyük evlere veya bahçeli eve ihtiyaç duymayacaktır. Hem boyut olarak küçük köpekler olduğundan ev ortamına adapte olmaları kolay olacaktır.
 • Aşırı bir hareketliliğe ihtiyaç duymasa da her gün düzenli yürüyüş yapması egzersizine ve kalp damar hastalıklarına karşı büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 • Çok fazla yemek yemeyen ve tüylerinin kısa olmasından dolayı temizliği kolay olan bir cinstir.
Fransız Bulldog bakımı için dikkat edilecekler; Bu cins köpekleri bakımında en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri yüzündeki kırışıkların arasıdır. Bu köpeklerin yüzünde bulunan kırışıkların arasının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Hem köpeğinin gözleri için hem de yüzündeki kırışıklarının arasının tahriş olmasını engellemek için nemli pamuklu bir bez yardımı ile temizlenmesi lazım.  Tüylerinin belli aralıklar ile taranması gerektir. Bunlar haricinde bakımı kolay köpek cinsleri arasında bulunur.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!