Tiffanie Kedisi Bakımı ve Özellikleri
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Tiffanie kedisi özellikleri nelerdir? Bu kedi cinsinin bakımı nasıl gerçekleştirilmelidir? Beslenme alışkanlıkları nelerdir? Tiffanie türü hakkında tüm bilmek istediklerinizi bir araya getirdik.
Tiffanie Kedisi Bakımı ve Özellikleri
37
okunma
Tiffanie kedisi, Asya kedilerinden biri olarak bilinse de aslında İngiltere kökenli bir kedidir. İngiltere kökenli birçok kedi türünün aksine uzun tüylü olan Tiffanie kedisi bakımı ortalama düzeyde zor olan sevimli dostlarımız arasındadır. Yüksek enerjiye sahip olmaları ve oyunculuk kabiliyetlerinin yüksek olması, Tiffanie kedisi özellikleri arasında öne çıkar. Muhteşem tüy yapıları onların popüler olmasını sağlayan önemli etkenlerden biriyken, çocuk ve hayvanlarla arasının iyi olması da her zaman bir tercih nedeni olmuştur. Tiffanie kedisi özellikleri

Tiffanie Kedisi Özellikleri

Bu sevimli kedi cinsinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
 • Onları daha sevimli kılan uzun ve tüylü kuyruğa sahiptir.
 • Sahibine ve tanıdıklarına karşı sadık yapıdadır.
 • Dışa dönük arkadaş canlısı bir kedidir.
 • Karamel, kahverengi, siyah, krem, tarçın ve benekli tüy renkleri en fazla görülen renkleridir.
 • Yaşam süreleri 11 ile 15 yıl arasında değişir.
 • Ortalama bir egzersiz ihtiyaçları vardır.
 • Bir doğumda genellikle 6 yavru dünyaya getirirler.
 • 58 ile 65 gün arasında değişen gebelik süreleri bulunur.
 • Gelişkin patileri olan Tiffanie kedisinin vücut yapısı incedir.
 • Uysal oldukça yumuşak huylu olmalarının yanı sıra, sıcakkanlı bir hayvan olarak bilinir.
 • Oyunculuk kabiliyetleri yüksektir.
 • Eğitilebilirlik oranları ortalama seviyededir.
 • Çocuklarla arası mükemmel seviyede denilebilir.
 • 4 ile 7 kilo arasında ağırlığa sahip olurlar.
 • Çok fazla ilgi isterler. Bu istek sahiplerini bunaltacak seviyede görülebilir.
Tiffanie Kedisi Bakımı

Tiffanie Kedisi Bakımı

Tiffanie kedisi bakımı orta düzeyde bir zorluğa sahip olsa da tüy dökümlerinin genellikle çok fazla olması ve tırnaklarının çabuk uzaması, bakımını biraz daha güçleştirmektedir. Tıraş ihtiyaçları olmayan bu dostlarımızın ayda iki kez banyo yapmaları ideal bir hijyen sağlayacaktır. Haftada iki kez fırçalanmaları da kopmuş tüylerinin ve ölü hücrelerin vücuttan ayrılarak derilerinin daha rahat nefes almasını sağlamak için önemlidir. Fırçalamayı evin uygun bir köşesinde veya en doğrusu dışarıda yapmak, tüylerin ev içerisine dağılmasını önler. Tırnakları çok çabuk uzadığı için 15-20 günde bir kesilmesi daha uygun olur. Kulak kirlerinin birikip birikmediği ayda birkaç kez kontrol edilmeli, kulak kirleri nemli bir bez yardımıyla temizlenmelidir. Diş bakımlarının da en fazla 15 günde bir yapılarak dişlerin fırçalanması, diş ve diş eti bakımları için önem taşır. Tiffanie kedi cinsi

Tiffanie Kedisi Beslenmesi

Haftada birkaç kez yaş mamalar tercih edilmek üzere, ağırlıklı olarak özel kuru kedi mamaları ile beslenebilirler. Besleyici yemek artıklarıyla da beslenebilen Tiffanie kedinize, haftada birkaç kez yemek artığı da verebilirsiniz. Ancak yemek artığının fazla bayat olmaması, sevimli dostlarımızın sağlıkları açısından önemlidir. En fazla iyi muhafaza edilmiş iki günlük yemek artıklarını verebilir olsanız da mümkün olduğu kadar günlük yiyeceklr vermek, beslenme açısından daha sağlıklı olmalarını sağlar. Tiffanie kedisi bakımı ve özellikleri yukarıda kaleme aldığımız şekildedir. Beslenme ve bakım rutinine dikkat edilmesi halinde, çok daha sağlıklı bir dosta sahip olabilirsiniz. Bu ırk üzerine edindiğiniz ayrıntılı bilgilerin ardından Himalayan kedisi içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!