Siyam Kedisi
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
Siyam kedisinin fiziksel ve karakteristik özellikleri nelerdir? Siyam kedisinin bakımı nasıl yapılmalıdır? Yavru siyam kedilerini nasıl sahiplenebilirsiniz?
Siyam Kedisi
45
okunma
Siyam Kedisi Tayland ülkesinde Eski Siyam bölgesinde tapınak bekçisi olarak kullanılmış özel bir kedi cinsidir. Okyanus mavisi gözlere sahip siyam kedisinin kıvrak bir zekası vardır. İlgi çekici bir görüntüye sahip olan Siyam kedisi tüm dünyada bilinen bir kedi türüdür. Saf ve doğal siyam kedileri maskeye benzeyen bir desene sahiptir.

Siyam Kedisinin Ortaya Çıkışı

Siyam kedileri köklü bir ırka sahiptir. Köklü ırkları sayesinde birçok yeni ırkın doğmasına yol açmıştır. Oriental, Himalaya, Tonkinese, Havana ve Balinese kedileri siyam kedilerinden türemiş kedi cinsleridir. Sevgi ve saygı duyulan Siyam kedileri 1884 yılında Siyam Kralı o dönemim İngiltere Başkonsolosuna kedi hediye etmesine dayanır. Bu kedi cinsi Amerika ve Avrupa ülkelerine götürüldü. Siyam kedilerinin üretimi devam ettirildi.

Siyam Kedisinin Genel Özellikleri

Saygı duyulan siyam kedileri karakter olarak asil kedilerdir. Siyam kedileri sıcakkanlı yapıları itibari ile insanların ilgisini kolay çeker. Üstün ve kıvrak zekâya sahip kediler çevik bir vücut yapısına sahiptir. Zeki, kıvrak ve cana yakın hayvanlardır. Krem rengi tüylere sahip olan kedinin tüyleri çok kısadır. Orta irilikte yer alan Siyam kedileri kaslı ve kıvrak bir yapıya sahiptir. Uzun ve ince kuyruklara sahiptir. Kiloları ortalama 5 ile 15 kilo arası değişir. Hareketli olan siyam kedilerini çocuklar çok severler. Siyam kedileri insanlarla iletişim kurmada çok başarılıdır. İyi eğitilen siyam kedisi ailesini sever ve korumak ister. Siyam kedileri açık ve koyu tonlarda, uzun tüylü olanları ise değişik ırklarla melezlenip üretilir. Siyam kedisi vücut yapısı itibari ile güçlü kedilerdir. Siyam kedileri kısa kahverengi tüylere sahiptir. Siyam kedilerinin bir kısmı, kulakları, bacaklarının bir kısmı ile kuyruğunun tamamı koyu kahve ve siyaha yakın bir renktir. Göz rengi mavi tona yakın olan Siyam kedilerinde şaşılık çok sık görülür. Burun bölgesi orta uzunluktadır. Kafasında baş kısmı geniş, çeneye doğru azalır. Kafası ters bir üçgeni andırır.

Siyam Kedilerinin Karakter Özellikleri

Siyam kedilerinin özgüven duygusu gelişmiştir. En hareketli kedi cinslerinden biridir. Dikkat çekmeyi severler. Kedi sevmek ve sevilmek ister. Sizi seven siyam kedileri bir an olsun yanınızdan ayrılmak istemezler. Siyam kedileri zor mutlu olur. Siyam kedileri yavruyken çirkin ördek yavrusunu andırır. Siyam kedileri gergin ve kavgalı ortamlarda stres duygusu yaşar. Stres yaşayan kediler kısa sürede hasta olur. Siyam kedileri yemeği çok sevmezler. Siyam kedilerinin ağırlık ve boyları net olarak belli değildir. Siyam kedilerinin beslenme alışkanlıkları bölgesel ve çevresel nedenlere bağlı olarak değişir. Ağırlıkları 15 kiloya kadar ulaşır. Siyam kedileri zayıf görünmesine karşın çok güçlü avcı kedilerdir. Bu kedi türü 11 ile 15 yıl yaşar. Siyam kedisi fiyatları pet shoplarda yüksektir. Fakat Hayvanlar Aleminde olarak biz "satın alma sahiplen" düşüncesini savunuyoruz. Ücretsiz siyam kedisi ve yavru siyam kedisi ilanları için sitemizin sahiplendirme ilanlarına bakmayın unutmayın.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!