İngiliz Pointer Özellikleri ve Bakımı
takipçi satın al popigram.com instagram takipçi satın al
İngiliz Pointer Özellikleri ve Bakımı
71
okunma
Koruyucu ve sadık yapıları nedeniyle tercih edilen köpek cinslerinden biri olan İngiliz Pointer özellikleri ve kolay bakımı ile de dikkat çekiyor. Alacakları iyi bir eğitim ile iyi bir av köpeği olan Pointer, İngiliz av köpekleri arasında da zekâ ve çevikliği ile bir adım önde yer alıyor.

İngiliz Pointer Özellikleri

Av köpekleri arasında yer alan İngiliz Pointer türünün fiziki ve karakteristik özelliklerini başlıklar halinde ele almak istedik. İngiliz av köpeği

Kürk Yapısı

İngiliz av köpeği Pointer tüyleri kısa ve sıktır. Bu özellikler onun bakımını kolaylaştırsa da ince tüylere sahip olması yakın özelliklere sahip olan cinslere göre bakımı düzenli yapılmadığında, biraz daha fazla tüy dökmesine neden olabilir. Kürk yapısının ana gövdesi beyaz veya kirli beyaz şeklinde olup, vücudunun geneline yayılmış büyük bedenler ise kahve, siyah veya bu renklerin tonlarında olmaktadır. Çok sık görülmemekle birlikte, ana gövde siyah veya kahve tonlarında olabilmektedir. Kulak, kafa ve burun renkleri, genellikle benek renkleri ile aynıdır. Diğer yandan kuyrukları kuyruk sokumundan itibaren benek rengi ile başlayıp, yarıdan sonrası veya uç kısmı ise gövde rengi şeklindedir.

İngiliz Av Köpeği Vücut Yapısı

Sağlam ve kaslı vücudu, onu dayanıklı bir av köpeği kılar. Av köpeği cinslerine göre biraz daha iri cüsseli olsa da oldukça çevik olan Pointer, keskin gözleri ile avı kolaylıkla takip edebilir. Soğuk hava koşullarına oldukça dayanıklı yapıda olması nedeniyle, kış avlanmalarında fazlasıyla ideal bir köpektir. Kulakları düşük ve bacak yapıları da kaslıdır. Keskin bakışları, onun öne çıkan özellikleri arasında olup patileri ise büyüktür. ingiliz pointer özellikleri

Diğer Hayvanlar ve Çocuklarla Arası Nasıldır?

Çocuklarla hiçbir sorunu olmasa da normal evde beslemeye uygun köpekler kadar aralarının iyi olacağını da düşünmemek gerek. Ancak iyi eğitilmesi halinde, çocuklara karşı oyuncu kişiliğini en iyi şekilde ortaya koyar. Hareketli bir yapıya sahip olmaları, çocuklar için eğlence kaynağı olmalarının nedenlerindendir. Diğer hayvanlarla arasının iyi olduğunu söylemek mümkündür. köpeklerle de hiçbir sorun yaşamayan ırklardan biri olan İngiliz Pointer özellikleri arasında, sadakat duyusunun güçlü olduğunu da belirtmek gerekir. Genellikle saldırgan olmasa da tanıdığı insan ve hayvanların tehlikede olduğunu anladıklarında, biraz saldırgan bir yapıya bürünürler. Özellikle başka köpeklerin sahiplerine karşı saldırıları konusunda, oldukça hassas bir yapıları vardır.

İngiliz Pointer Karakteristik Özellikleri

Hem evde sadık bir dost, hem de avcılıkta iyi bir avcı köpeğidir. Hareketli bir yapıya sahiptir. Diğer av köpeklerine göre, biraz daha oyun oynamaya düşkün bir yapıları vardır. Apartman yaşamı yerine bahçeli bir ev, onlar için bulunmaz bir ortamdır. Zeki köpek türleri arasındaki Pointerler, iyi eğitilmeleri halinde apartman ortamına da çok rahat uyum sağlarlar.

Pointer Eğitimi

Avcılık konusunda fazla bir eğitime ihtiyaç duymazlar. Çünkü doğuştan avcı bir karakterleri vardır. Ev ve sosyal ortamlara daha iyi uyum sağlamaları için, iyi bir eğitim görmeleri şarttır. Eğitim zorlukları orta seviyedir.

İngiliz Puanteri Beslenme

Eti seven ırklardan biri olsalar da yaş ve cinsiyetine uygun köpek mamaları, onların ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri almalarını sağlar. Ev yemeklerinden kalanlar ile beslenebilirler. Ancak yemeklerden kalanların bayat olmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. safkan pointer nasıl anlaşılır

Safkan Pointer Nasıl Anlaşılır?

Avcılıkla ilgilenenlerin ve Pointer hakkında fazla bilgi sahibi olmayıp köpeği sahiplenmek isteyenlerin cevap aradıkları sorulardan biri, safkan Pointer nasıl anlaşılır? Sorusudur. İngiliz Pointer özellikleri, ırkın safkan olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Genellikle ana gövde ve benek rengi olmak üzere, iki renge sahiptir ve birçok Pointer cinsinde, benek rengi kuyruk sokumundan itibaren başlayarak kuyruğun yarısına kadar veya daha ilerisine doğru uzanır. Kuyruk uç renkleri, gövde renkleri ile aynıdır. Nadiren tam tersi, benek rengi ile kuyruk ucu aynı renkte olabilir. Benek renginin kafa rengi ile aynı olması da safkan pointerin anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

İngiliz Pointer Bakımı

Kısa tüylü olmaları nedeniyle fazla tüy dökmemeleri, bakımlarını kolaylaştırır. Ayda bir kez banyo yaptırmak yeterli olsa da 15 günde bir banyo yapmaları, daha rahat olmalarını sağlayacaktır. Kulak içi temizliği, tırnak ve diş bakımı, ortalama ayda bir kez yapılabilir. İngiliz Pointer özellikleri üzerine hazırladığımız bu içeriğimizin ardından farklı av köpeklerini konu aldığımız “Setter türleri ve özellikleri” başlıklı içeriğimizi de mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Mutlaka Okuyun: Dişi ve Erkek kedi kısırlaştırma konusunda aklınızda soru işareti kalmasın. Şimdi Öğrenin: Kedi kısırlaştırma ücreti ve tüm süreç.

Habere Tepkini Koy!

Yorumlar

https://hayvanlaraleminde.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

İlk yorumu sen yap!