yavru kopegım

1 gun once yavru bır alman kurdu kırma yavru kopek sahıplendık ılk aldıgımız gun yemegını ve suyunu yedı ve ıctı ama 2,gun su ve yemek yemıyo sureklı uyuyo yemek olarak ozel mama aldım sut verdım bır cok sey denedık ama kesınlıkle eyemıyo bu durumun nedenı nedır bılemıyoruz yardımcı olursanız sevınırız

1 Yorum

Hayvanlar Aleminde  -  3 Ekim 2020 / 01:12

Öncelikle bir hayvan sahiplenmeye karar verdiğiniz için sizi tebrik ederiz, hem sevimli dostunuzun hem de ailenizin diğer üyelerinin mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesini dileriz.
Yavru köpeklerin günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirmesi normal bir süreçtir. Bu durum özellikle hayvan bakmaya yeni başlayan hayvanseverleri çoğu zaman endişelendirse de çoğunlukla olağan dışı bir durumu işaret etmez.
Köpeğin yeni bir yere adaptasyon sürecinde olması iştahsızlığa neden olabilmektedir, bu durumun köpek kilo kaybı yaşamadan çözülmesi çok önemlidir. Ona kendisini güvende hissettirin ne olursa olsun kızmayın ve onunla olabildiğince çok ilgilenin.
Yavru köpekler bazı durumlarda mama yemeye çok hevesli davranmayabilir ama bu durumun üzerinden kısa zamanda gelinmelidir. Öncelikle onu mama yemeye zorlamayın ve elle yedirmeye çalışmayın henüz beslenme alışkanlıkları tam oturmamış bir köpekte bu tür davranışlar olumsuz sonuçlara yol açabilir. Ayrıca ilk gün mama yediği kaptaki mama midesine iyi gelmemişse küçük dostunuz yiyeceği yemeğin yine kendisini rahatsız edeceğini düşünebilir. Bu durumda farklı bir mama kabıyla ona yemek sunmayı deneyebilirsiniz.
Köpeğiniz için farklı bir yavru köpek mamasını denemeniz de izlemeniz gereken alternatif yollar arasında yer alabilir.
Köpeğin yemek yememesi tek başına bir bir hastalık olarak adlandırılmasa da iştahsızlık önemli bir hastalığın belirtisi olabilir. Bu sorun fiziksel bir rahatsızlığın semptomu ise derhal tanısının konulabilmesi ve tedavisinin başlayabilmesi için bir veteriner hekimin kontrolünden geçirilmelidir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol